Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Otel Rezervasyonlarını Artırmanın Yolları

  Otel Rezervasyonunu Arttırmanın Yolları

  Online seyahat acentelerinin sayısı ve otellerin fiyat politikası arttıkça, otellerin direkt olarak rezervasyon alma şansı azalıyor. Bu yazımızda direkt olarak rezervasyon alabilmeniz için dikkat etmeniz gereken noktalara değindik

  Faiz Oranlarını Düşük Tutmak

  Birçok online seyahat acentesi, otellerden daha ucuz hizmetler sunuyor. Otellere direkt olarak rezervasyon yaptırdığınızda da daha yüksek ücret alınıyor. Bu yüzden seyahat edecek insanların birçoğu otellerden direkt rezervasyon yapmıyor. Eğer müşterilerinizi seyahat acentelerine kaptırmak istemiyorsanız, direkt rezervasyon faizini düşürmelisiniz. Yaptığınız bu indirimi de doğru reklam çalışmaları ile duyurmanız gerekmekte. Örneğin, ‘en uygun fiyat’ ya da ‘en iyi fiyat’ gibi başlıklarla öne çıktığınızda, ucuz yerlerde kalmak isteyen gezginlerin dikkatini çekebilirsiniz.

  Müşterilere Teşvik Sunmak

  Rezervasyonu arttırmak isteyen oteller, çeşitli kampanyalarla müşteriyi buna teşvik edebilirler. Örneğin, aynı fiyata daha kaliteli odalar, ücretsiz wi-fi hizmeti, ücretsiz check-in ya da gelecek konaklama planları için yeni fırsatlar sunabilirsiniz.

  Bir başka örnek olarak, doğru pazarlama çalışmaları ile insanları elinizdeki imkanların çekiciliğine inandırabilir, onları etkileyebilirsiniz. Burada en önemli nokta ise doğru bir pazarlama stratejisidir. Bu stratejiyi kurabilmek ve tüm dijital pazarlama kanallarını başarılı bir şekilde kullanabilmek için CRM Medya gibi alanında uzman pazarlama ajanslarından yardım alabilirsiniz.

  Hızlı ve Kolay Rezervasyon İmkanı Sunmak

  Online seyahat acentelerinin cazip gelmesinin bir diğer sebebi yapılan rezervasyonların hızlı ve kolay olmasıdır. Oteller de direkt rezervasyonları hızlı ve kolay hale getirip bu rezervasyonları artırabilirler.

  Meta Arama Listesine Dikkat

  Gezginler bir otel için Google’a isim girdiğinde, rezervasyonlar için direkt otel sitesinden ziyade, birçok rezervasyon sitesi içeren listeye yönlendiriliyorlar. Bu yüzden oteller Google listelerine direkt link gömmeliler. Ayrıca, tıklama başına ödeme yöntemi de gezginler için direkt rezervasyona yönlendirici olabilir.

   

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form