Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Otel Web Sitelerinde Mobil Uyum ve Mobil Uygulama İkileminde Kazanan Yok!

  Otel Web Sitelerinde Mobil Uyum

  Otel web sitelerinde mobil uyum ve oteller için tasarlanan mobil uygulamalar hakkında siz de bir turizm profesyoneli olarak pek çok farklı fikir duymuş olmalısınız. Bilirsiniz; turizm sektöründe dijitalden uzak kalabilmek ve dijital trendlerden bahsetmemek artık imkansız. Dolayısıyla otel web siteleri ve otellerle ilgili diğer tüm dijital platformlarda artık yenilik şart… Bu noktada otel web siteleri ile birlikte otel mobil uygulamaları hakkında da çok fazla fikir ortaya atılıyor.

  Pek çok turizm profesyoneli, dijital dünyanın sıkı takipçisi olduğundan tüm yeniliklere hazır ve oldukça açık davranıyor. Ancak turizmin dijitalleşmesi hakkında yeterli bilgiye sahip olmayanlar doğru bilgiye ulaşmanın yollarını arıyor. Dijitalleşmenin hayatımıza kazandırdığı kavramlar arasında mobil uyum ise başı çekiyor.

  Dijital dönüşüm turizm sektörüne öyle hızlı yayıldı ki belki de sektörler arasında mobil uyumun en kısa sürede adapte olduğu sektörün turizm olduğunu söylesek, yanılmış olmayız. Bildiğiniz gibi artık akıllı telefonlar, hayatımızın her alanını planlarken, elbette tatil planlarımızı yapmanın da en pratik çözümlerini bizlere sunuyor. Masaüstü ve dizüstü cihazlardan çok, kullanıcılar için mobil cihazlar üzerinden erişim ihtiyacı doğuyor.

  Kısacası mobil uyum artık bir lüks değil, tamamen ihtiyaca yönelik bir çözüm olarak değerlendirilebilir. Bir otelin web sitesinin olması ne kadar büyük bir zorunluluksa, mobil uyumunun olması açısından da aynısı söylenebilir.

   

  Peki ya mobil uygulama?

  Dilerseniz doğrudan mobil uygulama konusuna geçmeden önce, mobil uyum hakkında biraz daha fikir yürütelim ve ardından mobil uygulama ile mobil uyum arasındaki ikilem nereye varıyor; birlikte görelim…

   

  Marka, verilen bir sözdür

  Beklentileri Karşılayın!

  Mobil uyum, yalnızca kullanımı kolaylaştırmak değil, aynı zamanda otel ile ilgili farklı konularda kullanıcıların fikirlerinin değişmesine önderlik edecek hislerin oluşmasına da zemin hazırlıyor.

  Bildiğiniz gibi satın alma konusunda hisler büyük rol oynuyor. Bir marka ile kurulan bağ, onun küçük aksaklıklarının, teknik sorunlarının görmezden gelinebilmesini sağlarken, ilk intibayı oluştururken başarısız olan markaların tüm hizmetlerinde mutlaka kusurlar bulunuyor ve satın alma süreci başlamadan son buluyor.

  Otelinizin, sosyal mecralarda veya diğer dijital platformlarda internet kullanıcılarını birer takipçi veya misafir olarak kazanabilmesi için otel web sitenizin ve landing sayfanızın mobil uyumu öncelikle kullanıcılarda güven uyandırır. Kullanıcı, otelinizin web sitesinden veya landing sayfasından yapacağı rezervasyonların güvenle gerçekleştiğini, doldurduğu formda yer alan bilgilerin korunduğunu düşünerek planlarını yapar. Mobil uyumu bulunmayan otel web siteleri ve landing sayfaları, aynı zamanda böyle bir otelin varlığından dahi şüphe duyulmasına, otelin, mevcut web sitesi veya landingde göründüğü gibi olmadığı düşüncesinin oluşmasına yol açar. Dolayısıyla oteliniz kullanıcı tarafından ne kadar beğenilirse beğenilsin, kuşkuyla yaklaşılacağından, kullanıcınızın sayfanızı ziyareti rezervasyona dönüşmeden sonlanır.

  Marka, kullanıcılara verilen bir sözdür. Dolayısıyla eğer otel olarak gerçekten iyi bir tatil tecrübesi vadediyorsanız, bu savınızı karşılayacak teknik alt yapıyı sunmanız gerekir. Bu bakımdan otel web sitelerinde mobil uyum için siz de üzerinize düşen çalışmaların yapılması için harekete geçin.

  Otel Web Sitelerinde Mobil Uygulama

  Oteller İçin Mobil Uygulama Avantajları

  Gelecek Cebinizde!

  Otel web sitelerinde mobil uyum konusu geçiyorken, oteller için mobil uygulamalar hakkında birkaç noktaya değinmeden geçmek olmaz. Mobil uyum kuşkusuz ki gereklilik… Peki mobil uygulama da tıpkı mobil uyum kadar gerekli mi?

  İşin aslı, otel web sitelerinde mobil uyum ile otel mobil uygulamaları karşı karşıya geldiğinde, bu ikilemin bir kazananı yok. Çünkü dijital çağda her ikisi de kendi başına birer değer ortaya çıkarıyor. Her ikisi de kullanıcının kolaylıkla rezervasyon yapması ve otele karşı güven duyması için cazip alternatifler sunuyor. Bununla birlikte, içeriğe kolaylıkla ulaşması ve otelin sunduğu içerikler çevresinde daha fazla vakit geçirmesine olanak tanıyor. Bu da otelinizi bizzat tanıtırcasına, kullanıcıyı ikna etmek için onunla geçen süreyi uzatıyor.

  Sonuç olarak mobil uyum ve mobil uygulama arasında kararsız kaldıysanız, her ikisi için de çalışma yapabilir ya da alternatifleri konuşmak üzere profesyonel bir yazılım hizmeti alabilirsiniz. Çünkü profesyonellik size dijitalde de doğru yolu gösterecektir.

   

  Kullanıcı Dostu Olmak Her Şeydir!

  Profesyonel Yazılım Hizmeti Alın!

  Oteller için mobil uyumlu web sitesi yapmak ya da bir otel mobil uygulaması oluşturmak elbette imkansız değil. Ancak mobil uyumlu web sitesini ya da mobil uygulamayı yazarken kullanıcı dostu olmak, ziyaretlerin rezervasyona dönüşmesinde son derece etkilidir. Kullanıcının site içerisinde rahatlıkla gezebilmesi, ihtiyacı olan bilgilere takılmadan ulaşabilmesi, mobil uygulama veya mobil uyumlu web sitesi üzerinden müşteri temsilcisini doğrudan arayabilmesi gibi kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olmakta bu bakımdan fayda vardır.

  Bununla birlikte, site mobil uyuma sahip olduğunda görsellerde kesilme olmaması, yazılı içeriğin görsellerin üzerine gelmemesi, kısacası düzgün, anlaşılır ve estetik görünmesi gibi detaylar, tamamen profesyonellik gerektirir. Dolayısıyla, kullanıcı alışkanlıkları ve yazılım konusunda uzman dijital ajanslarla çalışmak da artık gereklilikler arasında başı çekmektedir.

  Siz de daha fazla ziyaretçi çekmek ve oteller için mobil uyumlu web sitesi kriterlerini en doğru ve etkili şekilde otelinize adapte etmek için doğru dijital ajansla çalıştığınızdan emin olun. Ayrıca ajansınızın size mobil uygulama yazılımı konusunda da destek veriyor olmasına özen gösterin. Gelecek dijitalde ve siz de otelinizin geleceğini inşa etmek için doğru dijital ajansla, haydi dijitale gelin!

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form