Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Otelcilik Sektöründe Yapay Zeka Uygulamaları

  Otelcilik Sektöründe Yapay Zeka Uygulamaları

  Gelişen teknoloji ile birlikte otellerin gelecek için yatırım yapmalarının en kolay yolu dijital teknolojinin en güncel haline adapte olmaktan geçiyor. Bu teknolojik gelişmelerin büyük oranda fark yaratanlarından biri ise Yapay Zeka Uygulamaları.

  Örneğin misafir ilişkileri gibi alanlarda hedefiniz %100 müşteri memnuniyeti ise son 10 yıldır büyük ilerleme kaydeden yapay zeka uygulamalarına yönelebilirsiniz.

  Bu yazımızda yapay zekanın nasıl işinize yarayacak uygulamalarda yer alabildiğini göreceğiz.

  7/24 Hizmete Hazır ChatBot

  Bir oteli kaliteli ve güzel yapan en önemli husus misafirlerin düşünceleridir. Bu yüzden müşteri ilişkilerinde maksimum seviyede memnuniyet hedeflenmelidir. Genellikle yaşanan bir sorun, bu durumun patlak vermesini sağlıyor; aralıksız müşteri talepleri.

  Otellerin en büyük dezavantajı 24 saat boyunca açık ve canlı bir yapıya sahip olmasıdır. Bu demek oluyor ki 24 saat boyunca müşterilerin taleplerine karşılık vermek zorundadır. İşte bu noktada ‘Chatbot’ devreye giriyor. Sahip olduğunuz ChatBot sayesinde, hem Call Center personeli masrafından kurtulabilir hem de asla gecikmeyecek ve her zaman doğru hizmet verecek bir yapay zekaya sahip olabilirsiniz.

  Ayrıca Chatbot uygulamasına ekleyeceğiniz sipariş alma, ısı ayarlama, rezervasyon alma, taksi çağırma gibi seçenekler sayesinde misafirleriniz çok daha konforlu bir tatil geçirebilir.

  Concierge Hizmetleri

  IBM’in yapay zeka çalışmaları kapsamında geliştirdiği concierge robotu olan Connie, 2016 yılından bu yana ABD’de aktif olarak misafir karşılama çalışmalarında kullanılıyor. Benzer bir robot olan Robby Pepper’da 2018 yılında İtalya’da yer alan bir otelde kullanılmaya başladı.

  Bu robotların ikisi de belirli seyahat veri tabanlarını kullanarak hava durumu, misafirin konaklama süresi, otele yakın gezilebilecek yerler listesi, rezervasyon hizmetleri ve otel ile ilgili sorulan sorulara cevap verebilmek gibi özelliklere sahip.

  Gelecekte Yapılacak Uygulamalar

  Günümüz teknolojisi göz önüne alındığında, robotların tam anlamıyla insanların yerine geçerek hizmet vermesi beklenmiyor. Ancak böyle basit işlevleri yerine getirebilecek robotlara sahip olmak, hem müşterileri şaşırtıyor hem de hizmet kalitesini arttırıyor. Özellikle Chatbot gibi yapay zeka uygulamaları, günümüzde yüksek oranda kullanılıyor.

  Frankfurt’ta yer alan Uluslararası Robotik Federasyonu, 2020’den itibaren hizmet sektöründe yer alacak olan robotların sayısının her yıl %20-25 oranında artacağını düşünüyor.

  Pazarlama alanında teknolojiden geri kalmamak ve uzman ekiplerle uyum içinde çalışmak için CRM Medya ile iletişime geçin.

   

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form