Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
parallax

Oteller Dijital Pazarlamada Nelere Dikkat Etmeli?

web sitesi

Dijital pazarlama çalışmaları artık herkesin ihtiyacı haline geldi. Çalışılan sektör veya iş kolu fark etmeksizin tüm firmalar dijital pazarlama kanallarında öne çıkmak için resmen yarışıyor. Turizm sektöründe bulunan oteller de rakiplerinden sıyrılmak ve öne geçmek için çeşitli yollar arıyor. Bunlardan birisi de dijital kanallar.

Peki dijital pazarlama çalışmaları yaparken bir hataya kurban gitmemek için nelere dikkat edilmeli? İşte dijital pazarlamanın en önemlileri:

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

İnternet dünyasında var olmak için Google gibi arama motorlarının sonuçlarında üst sırada yer almak gerekiyor. SEO çalışmaları yaparak web sitenizin arama sonuçlarında yükselmesini sağlayabilirsiniz. Bu konu hakkında profesyonellerden yardım alabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu’nu daha detaylı incelemek için şu yazımıza göz atabilirsiniz. (Link)

Sosyal Medya

sosyal-medya

İnternet demek sadece web sitesi demek değildir. Sosyal medya günümüzde çok büyük bir Pazar haline geldi. Kullanıcı sayısı 1 milyarı aşan sosyal medya kanalları ülkemizde günlük olarak aktif bir şekilde kullanılıyor. Hatta birçok firma çeşitli çalışmalar yaparak hedef kitlesinin aktif olduğu saat dilimlerini belirleyerek o aralıklarda paylaşım yapıyor. Elbette siz de buna dikkat etmelisiniz. Sosyal medyada var olmak, sizin her şeyiniz. Bunu unutmayın.

Sosyal Medya kanallarını aktif olarak kullanmak ve sosyal medya yönetimi yapmak için izlemeniz gereken yolu öğrenmek için: (Link)

Olumsuz Yorumlar

İnternet dünyasında otel incelemelerinin yapıldığı ve müşteri yorumlarına da yer verilen pek çok kanal bulunmaktadır. Bu kanalları tek tek tespit edin, asla atlamayın. Oteliniz hakkında yapılan tüm yorumları not edin. Olumlu yönlerinizi daha da güzelleştirmek için çalışın. Bunun dışında olumsuz yorumları ise bir rapor haline getirerek geniş bir zamanda ele alın. Bu yanlarınızı düzeltmek için ne gerekiyorsa yapın. Ancak bu aşamalara geçmeden önce yapılan olumsuz yorumlara karşı ne cevap vereceğinizi bulalım. Birçok yazımızda bu konuya değindik, çünkü çok önemli. Olumsuz yorumlarda bulunan insanların size, olumsuz yanlarınızı tespit etmek için yardım ettiklerini düşünün. (Üslupları ne olursa olsun) Asla kendinizi savunmayın ve o insanların açısından baktığınızı hissettirin.

Olumsuz yorumlara karşı yapmanız gerekenleri daha detaylı öğrenmek için bu yazımızı da okuyun (Link)

Web Sitesi

web sitesi

Tasarım

Web sitenizin tasarımı kullanıcı dostu olmalıdır. Müşteri adaylarınızın tek istediği şey otelinizle ilgili aradığı tüm bilgileri web sitenizde bulmaktır. Onlara aradığını verin, sade bir şekilde verin. Tasarımda ikiden fazla ana renk kullanmayın. Gözleri yorulan insanlar sitenizde zaman geçirmek istemeyebilirler. Ayrıca sitenizin sayfa geçiş hızı çok önemlidir. Bunu yüksek tutmak için tüm çalışmaları yapmalısınız.

Web sitesi tasarımı için daha detaylı bilgilerin bulunduğu bu yazımızı okuyabilirsiniz (Link)

İçerik

Hizmet verdiğiniz sektör ile alakalı içerikleri cazip bir şekilde kullanıcılara sunabilirsiniz. Her şeyden önce bu içeriği insanlar için ürettiğinizi bilin. Bu da demek oluyor ki; onların faydasına, yararına üretiyorsunuz. Hedef kitlenizin ne istediğini bilmeli ve ona göre seçimler yapmalısınız. Ayrıca içeriğinizin kalitesine, özgünlüğüne ve dil bilgisi kurallarına dikkat etmelisiniz.

Yapay Zeka

Teknolojinin en büyük nimetlerinden biridir yapay zeka. Henüz kullanım alanı çok artmış olmasa da doğrudan satış yapan firmalar için büyük bir rakip eleme aracıdır. Web sitenize ekleyeceğini ‘Chatbot’ ile ‘Canlı Yardım’ adı altında müşterilerinizle iletişime geçebilirsiniz. Yapay zekanın güzel yanı ise asla yorulmayan, yanlış bilgi vermeyen, üslubunu değiştirmeyen ve anlık olarak iletişim kurabilen bir yapıya sahip olmasıdır. Web sitenize yapay zeka unsurlarını entegre edin.

Mobil Çalışmalar

Günümüzde mobil cihazlardan internet erişimi oranı çok yüksek seviyelerde. Hatta masaüstü kullanıcıların önüne geçmiş durumda. Bu kitleyi asla gör ardı etmemeli ve onlar için de çalışmalar yapmalısınız.

Başlangıç olarak; basit bir mobil uygulama üretin. Bu uygulamada, otelinizin sunduğu hizmetler, etkinlikler, görseller ve satın alma işlemlerini yapabileceği paneller bulunsun. Yapacağınız bu giriş çalışması bile doğru strateji izlendiğinde size büyük bir dönüşüm sağlayacaktır.

Tüm dijital pazarlama işlemlerinizi tek elden gerçekleştirmek ve alanında uzman bir ekip ile çalışmak için CRM Medya ile iletişime geçin.

Ayrıca Otellerin Dijital Medyadaki Hataları yazımızı inceleyerek yapmanız gereken şeyler kadar yapmamanız gerekenleri de inceleyebilirsiniz.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form