Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
parallax

Oteller Misafirlerini Nasıl Sadık Kılabilir?

Oteller Misafirlerini Nasıl Sadık Tutabilir

Hizmet verilen sektör ayırt etmeksizin her alan için “Yeniden Tercih” çok önemlidir. Hizmetinizden memnun kalan müşterilerin bir başka tatil planlarında akıllarına gelen ilk otel olmak sizin için çok değerlidir. Birçok otel sadık müşteri oranını yükseltmek için çeşitli çalışmalar yapmaktadır.

Bu yazımızda sadık müşteriler yaratmak için yapılabilecek bazı çalışmalardan bahsettik.

Samimiyet

Müşterilerinize karşı resmi bir pozisyonda durmayın. Elbette bu demek değil ki samimiyetin sınırlarını zorlayabilirsiniz…

Misafirleriniz kimi zaman çalışanlarla konuşma ihtiyacı hisseder. Gerek dertlerini anlatmak gerek sorunlarını belirtmek için. Onları dinleyin, karşılık verin ve bu konuşmaları bir arkadaş ortamındaki sohbetmiş gibi düşünün. Bu sohbete dedikodular da dahil olabilir.

Anketler

Müşterilerinize çeşitli zaman dilimlerinde otelinizle ilgili memnuniyet anketleri gönderin. Çoktan seçmeli soruların bulunduğu anketlere yorum kısmı da ekleyebilirsiniz. Yolladığınız anketler sayesinde misafirleriniz; otel standartlarını yükseltme çalışmaları yaptığınızı ve bu çalışmalara müşteri taleplerine göre yön verdiğinizi hissedecek, memnuniyet duyacaklardır.

İkramlar

Bu başlık basit görünse dahi genel bir kavramdır. Yani otelinize girdikten hemen sonra receptionda kayıt işlemleri yapan müşterilerinize bir bardak buz gibi limonata ikram edebilir ya da küçük atıştırmalıkların bulunduğu bir sunum yapabilirsiniz.

Söylediğimiz gibi ‘ikram’ genel bir kavramdır. Otelinizi ziyaret etmiş kullanıcılara bir sonraki gelişlerinde %10 indirim hakkı vermek ya da yanlarında getireceği bir kişiye ücretsiz konaklama hizmeti sunmak gibi çeşitli kampanyalar yapabilirsiniz.

İrtibatı Kesmemek

Misafirlerinizin bir yaz sonunda otelinizden ayrıldığını ve bir sonraki yaza kadar tekrar tatil yapmayacaklarını düşünelim. Bu aradaki dönem verimli bir şekilde kullanılabilir. Bayramlar, özel günler, yıldönümü ve doğum günü zamanlarında kutlamalar yapın. Mail yoluyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Atacağınız bu maillerle misafirlerinize sizi unutma fırsatı vermemiş olursunuz. Anket formlarınızı ve kampanya duyurularınızı da buradan gönderebilirsiniz.

Dijital Mecralar

Web sitenizden sosyal medya profillerinize kadar, tamamen müşteri dostu olmalısınız  Tasarımlarınız, görsel dünyanız, içerikleriniz ve kurumsal diliniz ile bir bütün olarak hareket etmelisiniz. Yapılan yorumlara vereceğiniz cevaplar çok önemlidir. Yorumun olumlu ya da olumsuz olması fark etmeksizin aynı üslup ve dille karşılık vermelisiniz. Çözüm odaklı olun ve otelinizi savunma çabasına girmeyin.

Müşteri yorumlarına nasıl cevap verilmesi gerektiğini anlattığımız yazımızı da okuyabilirsiniz; https://crmturizm.com/negatif-yorumlar-karsisinda-oteller-nasil-davranmali/

Sosyal medya yönetimi, web sitesi tasarımı, marka yönetimi ve diğer birçok konuda hizmet veren CRM Medya ile iletişime geçebilirsiniz. Sunduğumuz 360 derece pazarlama hizmeti ile markanızın dijital geleceğini garanti altına alıyoruz.

 

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form