Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
parallax

Otellere Dijital Tavsiyeler

otellere-dijital-tavsiyeler

Türk otelcileri pazarlama anlamında son yıllarda büyük fikir ayrılıkları yaşıyorlar. Sezonluk misafir artışı sağlamak için “Her şey mübah” diye düşünenler de var, geleceğe yatırım yapanlarda. Ancak şu konuda hem fikirler. Oteller de artık dijital dünyaya giriş yapmalı, burada yer edinmeli.

Bu yazımızda oteller için basit dijitalleşme tavsiyeleri vereceğiz.

Başlangıç Olarak

İlk olarak bir stratejiye ihtiyacınız var. Yaptığınız plan içinde hedef kitleniz, reklam amacınız, beklentileriniz ve daha birçok detay yer almalıdır.

Belirlemeniz gereken stratejilerin neler olduğunu ve bu çalışmaları nasıl yapacağınız öğrenmek için bu yazıya da göz atın;

https://crmturizm.com/otel-reklami-nasil-yapilir/

Değerlendirme Siteleri

Çeşitli turizm sitelerinde otellerle ilgili yorumlar, puanlamalar ve değerlendirmeler yapılıyor. Otelinizle ilgili olan başlıkları bulun ve sürekli takipte kalın. Yapılan yorumlara cevap vermek için 2 günden fazla beklemeyin. Misafirlerinize karşı şeffaf ve samimi olun. Yapılan eleştirileri olgunlukla karşılayın ve bunları dikkate alın. Gelecekte olumsuz durumların yaşanmaması için çalışmalarınızı sürdürün.

Online Mecralar

Web siteniz her zaman güncel olsun. Otelinizde sunduğunuz hizmetleri, genel bilgileri ve tüm içerikleri daima güncel tutun. Web sitenize web chat, chat bot gibi yeni teknoloji ürünlerini entegre edin. SEO çalışmaları yapın. Web sitenize blog ekleyin.

SEO nasıl yapılır” Yazımıza göz atarak, konaklama sektörü için yapılabilecek SEO çalışmalarına ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medya

Sosyal Medya, günümüzde dijital pazarlama için muazzam bir kanal. Konaklama sektöründe de bu alanın doğru kullanımı çok önemli getiriler sağlayabilecek yapıdadır. Burayı etkin bir şekilde kullanın. Hizmetlerinizi cazip gösterin ama abartarak anlatmayın. Görsel estetiğe önem verin. Yeni teknolojiye ayak uydurun.

 

Online Rezervasyon

Artık eskide kalan Call Center çalışmalarıyla para ve vakit kaybetmeyin. İnternet üzerinden rezervasyon yapılabilecek bir otel haline gelin. Web sitenize de rezervasyon yapabilme özelliğini ekleyin. Yeni teknolojiye uyum sağlayarak kazancınızı garanti altına alın.

Önemli bir ipucu vererek yazımızı tamamlayalım. Tüm bu çalışmaları yapmak için personelleriniz içinde yer alan rastgele insanları tercih etmeyin. Uzmanlarla çalışarak stratejilerinizin başarıya ulaşmama riskinden kurtulun. Konu uzmanlığa gelince de 360 derece reklam hizmeti veren CRM Medya, sahip olduğu tecrübeli ekibi sayesinde otellerinizin tüm reklam, pazarlama ve içerik yönetimini başarıyla gerçekleştirebilir.

 

 

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form