Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Bir Otel İçin Blog Neden Gereklidir?

  Bir Otel İçin Blog Neden Gereklidir

  Dijital platformlardaki ticaret ağı içerisinde sektörler, sektörlerin her birinde birbirine rakip markalar arasındaki öne geçme mücadelesi özellikle Google aramaları söz konusu olduğunda olduça çetin geçiyor. Google anahtar kelime aramalarında ilk sıralara yükselmek için, her sektörde olduğu gibi turizmde de markalar birbirleriyle yarışıyor ve farklı yöntemler deniyorlar. Bu yöntemlerden biri de web sitelerinde kategoriler arasında bloga da yer vermek… Otel için blog yazmak, her ne kadar dijital çağın gereklerine ayak uydurmak istense de çoğunlukla göz ardı edilen bir konu. Ayrıca, Google aramalarında öne çıkmak için çok güçlü ve etkili bir yöntem olmasına karşın henüz tam anlamıyla keşfedilmiş olduğu da söylenemez.

   

  Madem bu kadar güçlü ve etkili, sizce neden otel için blog sayfaları bu kadar yaygın değil?

  Öncelikle blogların genel olarak çok fazla yaygın olduğunu söylemek de çok doğru olmaz. Özellikle ülkemizde, bloglar genellikle belli kategorilerde kullanılıyor ve blog markaların web sitelerinden bağımsız, farklı bir sektöre aitmiş gibi algılanıyor. Bunun yanı sıra sosyal medya hesapları ile dijital pazarlama mecraları, oteller tarafından tanıtım ve pazarlama için yeterli gibi görünüyor. Ancak bir otel için blog sayfası hazırlamak, Google’da anahtar kelime aramalarında öne çıkmanın çok daha sağlam ve etkili yöntemleri arasında gösterilebilir. Pek çok reklam mecrasına yapacağınız ödemelerin aksine blog sayfalarını daha düşük maliyetlerle ortaya çıkarabilirsiniz. Elbette profesyonellik çerçevesinde ele alınması koşuluyla…

  Eğer dile hakim, yalın, ilgi çekici ve bilgilendirici yazılı içerik üretme konusunda profesyonel çalışanlarınız yoksa, bunun için ayıracağınız bir vakit bulunmuyorsa, alanında profesyonel bir dijital ajansla yollarınızın kesişmesi için şimdi tam zamanı! Otel için blog sayfası hazırlanması konusunda belki de henüz ne kadar avantajlı olabileceğinizin farkında değilsiniz. Dilerseniz gelin bir otel için blog sayfasının ne kadar gerekli olduğunu, size nasıl ayrıcalıklar sağlayacağını birlikte değerlendirelim…

   

  SEO’ya Uygun İçerik ile Doğal Ziyaretçi Trafiği Çekmek

  Google’da anahtar kelime aramalarında üst sıralara çıkabilmek ve bu aramalar aracılığıyla doğal ziyaretçi trafiği çekebilmek markaların üzerine yoğun mesai harcadığı bir konudur. Çünkü Google, doğal trafiği önemseyen ve sıralamada buna göre değerlendiren bir algoritmaya sahiptir. Dolayısıyla oteller de bulundukları coğrafyadaki oteller, aynı temaya sahip oteller veya vadettikleri tatile göre yapılan aramalarda doğal trafiği çekmek ve Google sıralamasında yükselmek için çaba sarf etmektedir. Bunun için de Profesyonel SEO hizmeti seçeneklerine ihtiyaç duymaktadırlar.

  SEO’ya uygun içerik üretmek, bu içeriği sık ve düzenli bir şekilde yayınlayabileceğiniz bir mecraya sahip olmak size ayrıcalık tanır. Bu da kuşkusuz ki blog sayfasına sahip olduğunuzda mümkün olabilir. Blog sayfanızda bulunduğunuz şehirde ya da bölgedeki otellere, sunduğunuz tatil fırsatlarına, temaya ve konsepte yönelik içerikler üretebilir, aynı zamanda bu içerikleri arayanların muhtemel anahtar kelimelerine dair içeriklere de yine blogunuzda yer verebilirsiniz.

  Örnek vermek gerekirse, “Antalya otelleri”, “Alanya otelleri”, “aile otelleri”, “çocuklu tatil”, “çocuklu seyahat”, “bebekle seyahat”, “bebekle seyahat ipuçları”, “çocuklu tatil önerileri”, “aile tatilleri” gibi anahtar kelimeler ve anahtar kelime grupları ile yazılmış blog yazıları, Antalya’nın Alanya ilçesinde bir aile oteli için ideal içeriklerden bir kısmını oluşturacaktır. Siz de kendi oteliniz için sunduğunuz konsept ve vadettiğiniz tatillere göre içerikler üretilmesi için çalışmalar yapabilirsiniz. Ancak bunun için elbette profesyonel içerik hizmeti almak şart… SEO için uygun kelime miktarı, anahtar kelime dağılımı, dile hakimiyet, muntazam bir kurgu ve keyifle okunacak, akıcı içerik oluşturmak için alanında profesyonel bir dijital ajansa başvurmanızda fayda var.

   

  Markanın Prestijini Artırmak

  Marka bilinirliği ve markanın hedef kitlesiyle sağlam ilişkiler kurması, Google aramalarında sıklıkla karşılaşabilmeleri ve markanın hedef kitleyle etkili bir iletişime sahip olmasıyla markanın cazibesini artırmak mümkün olabilir. Bu aynı zamanda içerik zenginliğine işaret eder; dolayısıyla markanın prestijini de artıracak bir özellik olarak dikkati çekmeye başlar.

  Otel için blog hazırlamak kuşkusuz ki özen isteyen bir konudur. Dolayısıyla yalnızca anahtar kelime aramalarında çıkmak da belirleyici olmaz. Prestij ve kurumsallığı korumak adına kullanıcıların karşılaşacakları içeriklerin bilgi vermesi, anlaşılır ve yalın olması, okunması ve hatta site içerisinde vakit geçirecek kadar ilgi çekmesi son derece önemli.

  Otellerde Blog Kullanımı

  Otelin Tam Anlamıyla Tanıtımını Yapabilmek

  Markalar, verdikleri reklamlarla az kelime ve kısıtlı görselle hedef kitlelerini otellerine çekmeyi hedefler. Dijital ajanslar da bu alanı verimli kullanmak ve en doğru kelimelerle hederf kitleye ulaşmak için yaratıcı fikirler geliştirir. Ancak otel için blog oluşturulduğu zaman, alan genişler; otel tanıtımını çok daha detaylı, dilediğiniz kadar görselle destekleyebileceğiniz bir denize değil, adeta bir gökyüzüne sahip olursunuz.

  Elbette burada blog içeriğinin okunabilirliğini ve cazibesini korumak adına, belli kriterlere dikkat etmekte fayda var. Bununla birlikte, yalnızca tek bir içerikte değil, dilediğiniz kadar farklı içerikte otelinizin farklı özelliklerini ele alabilir, doğru anahtar kelimelerle ziyaretçi trafiğini artırabilirsiniz. Ayrıca, ilgiyi sıcak tuttuğunuz sürece içeriklerinizin paylaşılmasını dahi sağlamanız mümkün.

  Blog sayfasının sağladığı tüm bu ayrıcalıkları verimli kullanabilmek için siz de alanında profesyonel bir dijital ajanstan içerik konusunda destek alabilir, görseller konusunda da yine dijital ajansınıza başvurabilirsiniz.

   

  Otelin Bulunduğu Coğrafyayı Cazip Kılmak

  SEO için uygun içerik üretiyor musunuz? Web siteniz SEO konusunda ne kadar başarılı? Eğer bu konulara hassasiyet gösteriyor ve Google aramalarında öne çıkmayı önemsiyorsanız, size harika bir haberimiz var: Otel için blog sayfası oluşturduğunuz zaman yalnızca belli anahtar kelimeler üzerinden değil, muhtelif pek çok farklı anahtar kelime aracılığıyla sitenize ziyaretçi çekebileceksiniz. Buna otelinizin bulunduğu coğrafya için seyahat konusunda arama yapan tatilciler de dahil…

  Otelinizin bulunduğu yöredeki, tarihi eserler, bulunduğunuz yörenin coğrafi işaretli ürünleri ve bunların satın alınabileceği geleneksel pazarlar, milli parklar ve daha pek çok farklı yer ve özellik hakkında otelinizin blog sayfasında içerik oluşturabilir, bu sayede otelinizi bir cazibe merkezi haline getirebilirsiniz.

   

  Hedef Kitleye Uygun Bilgilerle Tatil Satabilmek

  Balayı çiftleri, çocuklu/bebekli aileler, arkadaş grupları, sağlık arayanlar, zayıflamak isteyenler, gurme seyahatçiler… Hedef kitlenize göre tatil paketleri oluşturabilir ve bu paketlere uygun, hedef kitlenizin muhtemel anahtar kelimelerine yönelik içeriklere blog sayfanızda yer verebilirsiniz. Böylece yapacakları aramalarda otelinize ulaşmaları çok daha kolay olur; yine site ziyaretlerinizi artıracak bir katkı sağlamış olursunuz.

   

  Peki bu içerikler nasıl olabilir?

  Örneğin balayı çiftleri için bölgedeki romantik noktaları anlatabilir, bebekli aileler için uygun seyahat ürünlerinden veya seyahat ipuçlarından bahsedebilir, detoks konusunda bazı dikkat edilmesi gereken noktalara yer verebilirsiniz. Doğru anahtar kelimeler önce içeriğe, daha sonra da otelinizin web sayfasına/landing sayfasına ziyaretçi taşıyacaktır.

  Google’da yazılı içerik parametreleri de diğer tüm içerikler gibi farklı çalışır. Google’da öne çıkmayı sağlayan içerik miktarı, hemen her yıl farklılık gösteren dijital trendlere göre değişkenlik gösterebilir. Bununla birlikte, anahtar kelime kullanma sıklığı ve anahtar kelimelerin doğru, eksiksiz kullanımı gibi bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Elbette otel için blog sayfası oluşturmanın mantığına uygun, okunabilir, akıcı, dile hakim içerikler üretmek, daha önce de belirttiğimiz gibi size fayda sağlayacak, prestijinizi korumanıza yardımcı olacaktır. Siz de bu konulara hassasiyet gösterecek, profesyonel içerik desteğini, doğru dijital ajanstan aldığınıza emin olun. Otelinizin web sitesini bir blogla taçlandırmanın, daha fazla kişiye ulaşmanın şimdi tam zamanı! CRM Medya Turizm ile bu konuda en iyi desteği alabileceğinizi unutmayın!

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form