Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Turizm Sektöründe Instagram Reklamları Nasıl Kullanılmalı?

  Turizm Sektöründe Instagram Reklamları Nasıl Kullanılmalı?

  Turizm sektöründe Instagram reklamları ile internet kullanıcılarına ulaşarak elde edilen geri dönüşler, bu reklamların etki alanının ne kadar büyük olduğunu çok çarpıcı bir şekilde ortaya koyuyor. Günümüzde kullanıcıların büyük bir kısmının seyahat planlarına sosyal medyada gördükleri paylaşımlar üzerinden karar vermesi ve bu kararların görsellikle son derece ilişkili olması, insanların daha önce yapılan seyahatlerle misafir deneyimine önem vermesi ve buna göre rotasını belirlemesi, turizm sektöründe Instagram reklamları sayesinde markaların güç kazanabileceğine işaret ediyor.

  Dijital platformlarda önem kazanan ve prestijini artıran turizm markaları, özellikle Instagram reklamları aracılığıyla bu gücün büyük bir kısmını elde ediyor. Turizm sektörünün görseller üzerinden ilerlemesi, hiç kuşkusuz görsel kalitesini, görsellerle kullanılan içeriklerin ilişkisini ve en önemlisi de Instagram reklamları söz konusu olduğunda anlatılmak isteneni doğru ve etkili bir şekilde kullanıcılara aktarabilmeyi şart koşuyor. Çünkü bu sayede etkileşimler ve reklam üzerinden gelen misafir potansiyeli meydana geliyor. 

  Turizm sektöründe Instagram reklamları sayesinde artık marka, sektöre yeni girmiş olsa dahi, kendi misafir potansiyelini kısa sürede oluşturabilme fırsatı buluyor; ayrıca doğrudan takipçi kazanmaya başlayabiliyor. Bu nedenle, sosyal medya feed planları önceden hazırlanıyor ve reklamlar aracılığıyla Instagram hesabını ziyaret eden kişiler, hesapları boş görüntülememiş, dolayısıyla güvensizlik meydana gelmemiş oluyor. Turizm sektöründe Instagram reklamları yayınlandıkça, elbette her markanın kendi stratejilerini belirleme ihtiyaçları da meydana geliyor. Sonuç olarak, markayı merak edip profili ziyaret edenler, reklamlara ilgi gösterenler ve ilgiyi rezervasyonla sonlandıranlar, reklamcılığın bu kısmında doğru stratejiler izlendiği müddetçe artıyor. 

  Instagram’ın en güçlü sosyal medya platformlarından biri olduğu ve popülaritesinin hızla artmaya devam ettiği günümüzde, Instagram reklamları da her sektör için hiç kuşkusuz önemini artırıyor. Seyahat üzerine yapılan paylaşımlar ve seyahat bloggerlarının hesapları yoğun ilgiyle karşılanması da Instagram’ın turizm sektöründe kilit bir noktada bulunduğunu kanıtlıyor. Dolayısıyla sektörün önde gelen markaları, sosyal medya hesaplarına özen gösteriyor ve özel temalar belirliyor. Paylaşımlarını bu temalar üzerinden gerçekleştiriyor. Buna ek olarak, Instagram reklamlarına da aynı oranda özen gösterip, reklam bütçelerinde Instagram reklamlarına önemli bir pay ayırıyor. Turizm sektöründe Instagram reklamları verilmeye devam ettikçe de rekabet tırmanmaya devam ediyor.

  Turizm sektöründe rekabete ortak olmak ve dijitaldeki son trendlere uygun Instagram reklamları oluşturma fırsatı yakalamak için alanında profesyonel bir dijital ajanstan destek almak da şart oluyor. Turizm özelinde stratejiler geliştiren ve turizm özelinde markaların dijitaldeki süreçlerini planlayan bir ajansla çalıştığınız sürece, turizm sektöründe Instagram reklamları rekabetine de ortak olmuş olacak, Instagram üzerinden gelen ilgiyi kendi markanıza yönlendirme şansı da yakalayacaksınız. Daha önce Instagram üzerinden reklam vermemiş, bu konuda deneyim kazanmamış olabilirsiniz. Bununla birlikte, Instagram üzerinden halihazırda reklamlarınızı yayınlamaya devam ediyor olmanız da muhtemel… Ancak, bu alanda başarıyı yakalamak, bütçenizi doğru yönlendirmek ve boşa harcamamak için siz de bir an önce profesyonel destek almaya başlayabilirsiniz.

  Dilerseniz, gelin birlikte turizm sektöründe Instagram reklamları nasıl kullanılmalı, buna göre bir değerlendirme yapalım… 

  Hedef kitleyi doğru belirlemek

  Diğer sektörlerde de olduğu gibi turizm sektöründe de markaların hedef kitleleri farklılıklar gösterir. Konsepti, ayrılması gereken bütçe, bulunduğu lokasyon ve daha pek çok parametre hedef kitlenin belirlenmesinde etkili oluyor. Her marka için belirleyici etkenler bir araya toplandığında, tesisi tercih edecek kitle ortaya çıkıyor. Markaların dijitaldeki yolculuğunda daha fazla kişiyle iletişime geçebilecekleri, daha geniş bir kitleye hitap edebilecekleri yöntemler izlenmesi, markalara fayda sağlıyor. 

  Hedef kitleyi doğru belirlemek

  Turizm sektöründe Instagram reklamları kurguları hedef kitleye yönelik yapılmalı, beğenileri göz önünde bulundurulmalı ve mutlaka seçilen görsellerde, hedef kitlenin hayalindeki misafir deneyimleri öngörülerek seçim yapılmalıdır. Bu sayede, markanın sunduğu hizmetlerle donatılmış söz konusu konsepte ihtiyaç artar; bu da gösterilen ilginin rezervasyona dönüşmesinde etkendir. 

  Hedef kitleye yönelik dil geliştirmek

  Hedef kitlenin özellikleri, onlara karşı sergilenecek yaklaşımı, dolayısıyla nasıl hitap edilebileceğini ve bu kitlenin ilgi alanlarına göre reklam stratejilerini nasıl sunabileceğinizi belirler. Hedef kitleye yönelik bir dil geliştirmenize de yardımcı olur. 

  Hedef kitleye yönelik dil geliştirmek

  Turizm sektöründe Instagram reklamları ile verilmek istenen mesajın net olması, hedef kitleyi yakalaması, onların marka ile bağ kurabilmesi son derece önemlidir. Bu nedenle, reklam aracılığıyla ne söylediğinize özen göstermeniz gerekir. 

  Görsellerle misafir deneyimini aktarmak

  Turizm sektöründe Instagram reklamları elbette ki daha çok görsel üzerine kuruludur. Kullanıcıları gördükleri fotoğraf ve videolar üzerinden satın alma kararlarını verirler. Ancak, bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, görsellerin deneyimleri yansıtması gerekmesidir. Deneyimler, aynı tatil deneyimine sahip olmak isteyen kullanıcıları etkiler ve bu etki, rezervasyona dönüşür. 

  Görsellerle misafir deneyimini aktarmak

  Görsel seçimlerinde, yüksek çözünürlük ve profesyonel çekimler elbette ki birer şarttır. Ancak, bunun yanında deneyim sahiplerinin bizzat yaptığı amatör çekimler dahi kullanılabilmektedir. Bu noktada, bazı durumlarda deneyimleri yansıtan görsellerin anlaşılabilir olması, karanlık, silik, renksiz veya bulanık olmaması da yeterli olabilir. Dolayısıyla, profesyonel bir dijital ajanstan bu alanda danışmanlık ve destek alabilir, stratejinizi alacağınız danışmanlık önderliğinde geliştirebilirsiniz.

  Misafirlerin marka ile bağ kurmasını sağlamak

  Misafirlerin marka ile bağ kurmasını sağlamak

  Hedef kitleyi misafir olarak kazanmanın yolu, onların marka ile bağ kurmasını sağlayarak mümkün olabilir. Bu bakımdan, markanın verdiği mesajlar, kullandığı görseller, tasarımlar ve reklamın amacı, Instagram üzerinden reklamla karşılaşan kitlenin misafir olarak kazanılma potansiyelini artırır; markanın sosyal medya hesaplarındaki etkileşimleri yükseltir. Turizm sektöründe Instagram reklamları verilmesinin temelinde satış ve karlılığı artırmanın yolu bağ kurmaktan geçmektedir. 

  Reklamın türüne göre yaklaşım sergilemek

  Reklamın türüne göre yaklaşım sergilemek

  Markanın kurguladığı reklam türünde, hedef kitlede uyandırmak istediği duygu, rezervasyona yönelik eğilimi etkiler. Dolayısıyla, reklam kurgusunu yaparken, coşku, eğlence, romantizm gibi farklı konuların işlenmesi ve farklı duygular üzerinden yola çıkılması, seçilecek renkleri, içeriğin hareketini belirler. Yalnıza video içerik değil, sabit görseller de bu duyguların tamamını verebilir ve doğru, etkili bir grafik tasarım işleminden geçen bu tür reklamlar, hedefi onikiden vurmakta çok da gecikmeyecektir. 

  Reklamı bağlı olduğu link ile doğru ilişkilendirilmek

  Tüm sektörlerde olduğu gibi turizm sektöründe Instagram reklamları da bağlı oldukları link ile ilişkili, kullanıcıda reklamın uyandırdığı hissin karşılığını linkte bulabileceği reklamlar olmalıdır. Bağlı olduğu yer yine sosyal medya hesabı olabilir; buna karşılık landing sayfası, web sitesi ya da rezervasyon yapılabilen herhangi bir platforma da link verilebilir. Sonuç olarak, kurgulanan reklam satış üzerineyse bir rezervasyon widget’ı ile karşılaşmak, iletişime geçmek üzerineyse form sayfasına yönlendirmek elzemdir. 

  Reklamı bağlı olduğu link ile doğru ilişkilendirilmek

  Turizm sektöründe Instagram reklamları nasıl kullanılmalı, hedef kitlenin rezervasyona yönlendirilmesi için ne tür stratejiler izlenmeli merak ediyorsanız, gelin bugünden CRM Medya Turizm ile tanışın. CRM Medya Turizm’in sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmak ve alanında profesyonel bir kreatif ekibin kurguladığı reklamlar sayesinde karlılığa ulaşmak için daha fazla beklemeyin. Uzman kadrosu ile sizlere satış ve pazarlama konusunda kurumsal hizmetler ve kaliteli hizmet anlayışı sunacak çağrı merkezi hizmetlerimizden de yararlanabilir, düzenli konuşma kalitesi eğitimleri sayesinde donanımlı personeliyle sizlere son derece güçlü bir destek sağlayacak bu ekibin, markanız adına satışları artırmasını da talep edebilirsiniz. A’dan Z’ye satış ve karlılıkta tüm dijital stratejilerle buradayız. 

   

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form