Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Otellerin Operasyon Yönetimi Neden Profesyonel Destek Gerektirir?

  Otellerin Operasyon Yönetimi Neden Profesyonel Destek Gerektirir?

  Markaların dijital platformlarda hedef kitlelerine en etkili şekilde ulaşmaları, daha geniş kitlelere hitap edebilmeleri ve satışın yanında büyüme yolculuğunda da en doğru rotayı tutturmaları, profesyonel destek almalarına bağlıdır. Dijital ajanslar bu noktada markalar için etkili alternatifler oluşturabilirler. Otellerin operasyon yönetimi için de bu profesyonel destekten yararlanmakta fayda vardır. Bunun nedeni otellerin operasyon yönetimi içerisinde yer alan tüm hizmetlerin, bir otelin tüm departmanlarını ilgilendirmesi ve dolayısıyla otel içinde sistemin düzenli çalışmasını sağlamasıdır. 

  Otellerin sezon boyunca oluşturduğu misafir potansiyeli, operasyonel çalışmaların profesyonellik çerçevesinde ilerlemesine bağlıdır. Sektörde rekabetin her yıl daha da tırmanması ve hemen her coğrafyada markalara alternatifler oluşması, potansiyeli verimli kullanamama endişesi oluşturabilir. Dolayısıyla, otellerin operasyon yönetimi her geçen sezon daha da büyük önem kazanmaktadır. 

  Pek çok konuda olduğu ve hemen her sektörde karşılaşılabileceği gibi otellerde de tüm çözümleri tesis içinde çözme çabası sıklıkla gündeme gelmektedir. Ancak operasyonel çalışmalar, yalnızca içeride çözülebilecek bir konudan çok daha geniş kapsamlı ve bir ekip gerektiren hizmetlerden oluşur. Dolayısıyla operasyon yönetimini içeride çözme girişimi yüksek maliyetler, kurulan ekibin de takibinin sağlanması gerekliliği doğurur. Bu girişim eninde sonunda otel yöneticilerinin pişmanlığıyla sonuçlanır.  

  Buna karşılık, alanında uzman bir dijital ajanstan hizmet almak, maliyetleri düşürürken, aynı zamanda hedeflerin gerçekleşmesini de sağlar. Sonuç olarak, karşılıklı memnuniyet oluşmasında profesyonel destek almak otellerin operasyon yönetimi için en doğru karar olarak dikkati çekmektedir. 

  Peki, otellerin operasyon yönetimi için profesyonel destek almak otellere başka ne gibi faydalar sağlar?

  Dilerseniz gelin otellerin operasyon yönetimi neden profesyonel bir dijital ajans tarafından gerçekleştirilmeli, birlikte göz atalım…

  1- Güncel aksiyonlar en iyi şekilde takip edilir

  Sektörel gelişmeler, fiyat iniş ve çıkışları, acentelerin kampanya ve fiyat politikaları gibi güncel pek çok aksiyon sezon içerisinde değişiklik gösterebilir. İç ve dış pazarın kendi içindeki hareketliliği de satış ve pazarlama yöntemlerinde farklılıklar oluşturabilir. Dolayısıyla güncel aksiyonların takibi, markalar için büyük önem kazanmaktadır.

  Güncel aksiyonları takip etmek ve bunları marka özelinde stratejiler olarak kurgulayabilmek profesyonellikle mümkün olabilir. Bu noktada operasyon yönetiminin tecrübeli ve eğitimli olması gerekliliği ön plana çıkar. 

  Eğer siz de otelinizin marka bilinirliğini artırmayı ve geleceğe yönelik adımlar atabilmeyi planlıyorsanız, markanızın sezon boyunca dijital gelişmelerden optimum fayda sağlaması için güncel aksiyonların takibini profesyonel bir ekibe devredebilirsiniz. Bunun için bu konuda uzman bir ekibe sahip, dijital bir ajansla çalışabilirsiniz. 

  2- Rezervasyon süreci kontrollü yönetilir

  Otel rezervasyonlarında müşteri ilişkileri, talepler, fiyat değişikliği gösteren dönemler, uygulanabilecek indirim veya upgrade’ler, kontrollü bir yönetim gerektirir. Dolayısıyla yalnızca rezervasyon ekibi, bu kontrolü elinde bulunduramayabilir. Bu nedenle, otellerin mutlaka bir operasyon birimine ihtiyaçları vardır. 

  Rezervasyon süreci kontrollü yönetilir

  Otellerin operasyon yönetimi için çalışan profesyonel ekipler, rezervasyon süreçlerinin kontrolünü sağlarken, misafir memnuniyeti odaklı çalışır ve dolayısıyla ödemelerin, oda planlamalarının, ekstra taleplerin eksiksiz yerine getirilmesinde önemli rol oynar. Oteller ve misafirler arasında tam bir ahenk yakalanmasına aracı olur. Rezervasyonlarda kişi sayılarına, yaş aralığı ve taleplere göre özenli bir rezervasyon süreci gerçekleştirilir. Bu da marka ve misafir arasındaki bağı güçlendirir. 

  3- Rakip fiyat analizi en doğru şekilde gerçekleştirilir

  Sektörün rekabet platformlarına çıktığınızda markanızın tercih edilmesini sağlayacak fiyat politikaları ve kampanyalar oluşturabilmek gerekir. Bu da kuşkusuz ki rakip fiyat analizlerinin sürekliliğiyle mümkün olabilir. Otellerin operasyon yönetimi tam da bu alanda uzmanlıklarını gösteriyor ve rekabete ortak olmayı, rakipleri geride bırakacak stratejiler kurmayı sağlıyor. 

  Bu uzmanlık, otellerin operasyon yönetimi hizmetini, alanında profesyonel bir dijital ajanstan alması sayesinde kendini gösterebiliyor. Otel içerisinde çözüm arandığı takdirde ekstra maliyetler ortaya çıkarken, denetim de ayrıca bir iş yükü ve maliyet haline gelebiliyor. Dolayısıyla otellerin operasyon yönetimi, alanında uzman bir kadro ile gerçekleştirildikçe otele ayrıcalıklar sağlıyor. Dilerseniz siz de rakip fiyat analizini en doğru, etkili ve denetimli bir şekilde gerçekleştirmek için operasyon yönetimini profesyonellere bırakabilirsiniz. 

  4- Misafirlerin özel talepleri maksimum düzeyde karşılanır

  B2C çalışma sistemi içerisinde, misafirlerin rezervasyondan tatil tecrübelerine uzanan süreçleri boyunca, konaklama ihtiyaçlarının karşılanması ve bu ihtiyaçların otelle koordineli bir şekilde sağlanması, otellerin operasyon yönetiminin çok önemli bir kısmını oluşturur. Dolayısıyla, profesyonel destek almak, aynı zamanda operasyonun bu kısmında misafir memnuniyetiyle birlikte işlerin sistemli ilerleyişini tesis edebilmek gerekir. 

  Misafirlerin özel talepleri maksimum düzeyde karşılanır

  Otellerin operasyon yönetimi içerisinde destek almak, yalnızca otel yönetim birimleri içerisinde değil, aynı zamanda çağrı merkezi ile koordineli çalışma prensibini oluşturabilmekte de fayda vardır. Bu sistem bir bütündür ve misafirlerin talepleriyle otel rezervasyon ve mutabakat gibi alanları bir arada sürdürmek, takibini yapmak, alanında uzman bir ekiple mümkün olabilir.

  Dolayısıyla siz de tüm bu işlem süreçlerinin doğru bir şekilde, sorunsuz ilerlemesi için profesyonel bir şekilde otellerin operasyon yönetimini yapan bir ekipten destek alabilirsiniz. 

  5- Mutabakatların doğru yönetilmesi sağlanır

  Otellerle yapılan mutabakatlar sonucunda, kontratlarda verilen fiyatların doğru ve kontrollü bir şekilde sisteme girilmesi, sistemde satışa açılması, ödeme bilgileri, ödeme seçeneklerinin doğru düzenlenmesi, satış, karlılık ve misafirlerin markaya duyduğu güven gibi pek çok parametreyi etkiler. Dolayısıyla, otellerin satış departmanıyla koordineli bir şekilde, onların da yükünü hafifletecek profesyonellikle ilerlemek gerekmektedir. 

  Otellerin acenteler ve çağrı merkeziyle yaptığı anlaşmalar karşılığında elde ettikleri faydalar farklılık gösterir. Otellerin operasyon yönetimi için en etkili hizmet çağrı merkezi tarafında yaptıkları mutabakat aracılığıyla sağlanır. Çünkü bu sayede rezervasyonlar düzenli olarak otele yollanır ve bu sayede geriye, otelin satış departmanının yalnızca rezervasyonlar ve tutar ile ilgili teyit vermesi kalır. Alanında profesyonel bir otel operasyon yönetimi, satış ve karlılıkla ilgili ciddi kazanımlar elde edilmesinin anahtarıdır. 

  6- Tesislerin boş dönemlerinde maksimum doluluk amacı güdülür

  Acenteler ve dijital ajansla yapılan çağrı merkezi anlaşmaları arasındaki en büyük ve önemli fark, çağrı merkezi hizmeti aldığınız profesyonel dijital ajanstan A’dan Z’ye satış desteği alabildiğiniz gibi, aynı zamanda tesisin doluluk durumunda ya da misafirin bütçesinin uymadığı takdirde başka bir tesise yönlendirme yapılmamasıdır. Çağrı merkezi, tek bir tesis için satışa yönelik, konuşma kalitesi yüksek, kurumsal bir yol izler. Başka tesise yönlendirme söz konusu değildir. Bunun yerine tarih değişikliği ya da söz konusu fiyata ek olarak verilecek indirim ya da fırsatları sunarak, misafirin ve otelin yanında yer alır. 

  Tesislerin boş dönemlerinde maksimum doluluk amacı güdülür

  Tüm bu özellikler, tesislerin her dönem doluluk oranlarını yükseltebilmelerinde etkilidir. Otellerin operasyon yönetimi profesyonel bir yaklaşımla çağrı merkezine bu anlamda destek ve yönlendirmelerde bulunur. Dolayısıyla, oteller için operasyon yönetimi alanında destek görmek, yine bu açıdan da kazanım olacaktır. 

  7- Fiyatların yüksek kaldığı dönemlerde doğru fiyatlandırma uygulamasına yönlendirilir

  Otellerin tercih edilme parametrelerinden biri de kuşkusuz ki misafir potansiyelinin özellikle gözettiği fiyatlandırma meselesidir. En iyi fiyat garantisi, misafirleri bu uygulama üzerinden ilerleyen otellere yönlendirir. Otellerin operasyon yönetimi etkili bir şekilde yapıldığında, fiyat karşılaştırmaları da olması gerektiği gibi yapılacak ve böylelikle fiyatların diğer otellere göre yüksek kalması bertaraf edilecektir. 

  Sonuç olarak, otelle iletişime geçilip, fiyat analizleri sunulduğunda, yapılacak ücret uygulaması da misafir potansiyelini canlı tutacak ve otele misafir kaybettirmeyecektir. Bu nedenle, otellerin operasyon yönetimi, doğrudan alanında profesyonel bir ajansla birlikte gerçekleştirilmelidir. 

  8- Misafir geri dönüşleri değerlendirilerek marka bağlılığı oluşturulur

  Misafirlerin dilekleri, talepleri ve önerileri, hiç kuşkusuz marka bağlılığının sürdürülebilirliğini sağlayan hususlardır. Bu noktada, otelin operasyon yönetimi de profesyonelliğini ortaya koyarsa, gerekli geri dönüşleri otele yapar ve otelin misafir ilişkilerini kuvvetlendirir. Çağrı merkezi ile koordineli çalışan bir operasyon yönetimi, otelin başarısının garantisidir. 

  Misafir geri dönüşleri değerlendirilerek marka bağlılığı oluşturulur

  Siz de otelinizin satış, karlılık ve kurumsallığının temellerini sağlamlaştırmak, misafir ilişkilerini güçlendirmek ve sezonu, hedeflenen rakamların da üzerine çıkarmak için profesyonel operasyon yönetimi desteğinizi, profesyonel bir dijital ajanstan alın. CRM Medya Turizm profesyonelliği, otellerin operasyon yönetimi konusundaki başarılarıyla öne çıkmaktadır. Siz de bir an önce iletişime geçebilir, otelinizin her sezon doluluk oranlarını artırabilirsiniz. Gelin, başarıyı bugünden garantileyin. 

   

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form