Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Dijital Reklam Modelleri

  Ülkemizde hatta tüm dünyada son yıllarda oldukça ilerleyen teknoloji hayatımızın her anında kullanılmaya devam etmektedir. Her geçen gün artan bu teknolojik gelişmeler pazarlama alanlarında da, bir ürünün tanıtım kısımlarında da sürekli farklılaşmaya ve gelişmeye doğru gitmektedir. İnternet kullanım oranları her geçen gün arttıkça,  kullanıcıların gözlemleri ve istekleri de ön planda tutulur olmuştur. Bir ürünün reklamını yapmak, o ürünü satışa sunan kişi açısından da bu hizmeti veren kurum açısından da önemli yer tutar. Yıllar geçtikçe de bu ilerleme sürekli değişim gösterir. Hayatımızın her alanında reklamlarla karşılaşmak kaçınılmazdır. Bu reklamlar internet üzerinden de sözlü elle tutulur şekilde sokaklarda bile karşımıza çıkar.

  Dijital Reklam Nedir?

  Bu zamanlarda küçükten büyüğe herkesin elinin altında internete ulaşım kolaylığı sağlanmaktadır. İnsanların çoğu izledikleri videonun aralarındaki reklamları izleyerek bile bir ürüne sahip olma aşamasına geçerler. İnternet sitelerinde o kadar fazla zaman geçiriliyor ki bu durum da neyi satın alıp, neye bakıp bakmayacağımızı ister istemez etkiliyor. Her türlü işletmenin dijital ortamda kendini en kaliteli ve kolay şekilde göstermesi gerekiyor. Böylece rakiplerinden her zaman bir adım önde olmayı başaracaktır. Daha kısa bir anlatım yapmak gerekirse eğer markanızı ve ya satacağınız ürünü kanallar aracılığıyla tanıtılmasına dijital reklam denmektedir.

  dijital reklamcilik

  Dijital Reklam Modellerinden Bazıları

  Her alanda farklı türler olduğu gibi dijital reklamcılıkta da farklı türler mevcuttur. Hayatımızın her anında bizler fark etmesek de bu reklamları istemeden bile görebilmekteyiz. Sosyal medya reklamları en bilindik olanlardır. Markaların iş birliği yaptığı sosyal medya kurumları bu reklamlara yer verirler ve ana sayfa’da gezerken bile birden karşınıza çıkabilir. Görüntülü reklamlar da sık sık karşılaştıklarımızdan olmaktadır. En bilindik örnek hepsi burada, trendyol gibi sitelere ait her türlü dijital reklamla karşılaşma ihtimali fazladır. Dijital arama motoru reklamları diye bilinen Adwords google, yandex gibi arama sitelerinde arama motoruna bir kelime yazdığınızda karşınıza çıkan reklamlardır. Video dijital reklamcılığı ise kişinin youtube veya başka bir mecrada izlediği her yayın arasında çıkan reklamlar olarak bilinir. En sık karşılaşılan ve normal tv sistemlerinde de olan reklam türlerindendir.

  Dijital Reklamcılık

  Her satıcının aklında reklam vermeyi düşünmek ve bir kazanç elde etmek vardır. Bunun için ise sokaklara yollara kısa yoldan afiş asarak ilerlemek isterler. Reklam vermenin pahalı olabileceğini düşünürler yalnız uygun reklam yapan kanallar da mevcut olduğu için gayet kolaydır. Facebook ve google gibi site içlerinde 1 dolara bile reklam verme işlemi yapılabilir. Bunların dışında reklam veren kişi kendi kullanıcı kitlesini de oluşturabilmektedir. Videolar hepsinden daha fazla reklam amaçlarını yerine getirmektedir. Bunların dışında çoğu mobil uygulamaları kullanırken de reklamlar karşımıza çıkar ve kullanıcının dikkatini bu yönden çekmek gayet kolaydır.

   

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form