Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Sitenizi Nasıl Hızlandırabilirsiniz? Site Hızının Turizm Sektörüne Etkisi

  site-hizi-nasil-yukseltilir

  Markaların web siteleri, sunulan ürün ve hizmetlerin yanı sıra, bizzat markanın kurumsal varlığını da temsil eder. Web sitesi tasarımı, sitenin güvenliği, web sitesi içeriğinin kalitesi gibi bazı parametreler kurumsal yapının ve marka değerinin de birer ölçütü olarak ifade edilebilir. Kullanıcıların marka ile kurdukları ilişki, oluşturdukları bağ, dijital platformlarda bu gibi özelliklerle orantılı ilerler. Dolayısıyla, site hızı da bu özellikler arasında çok önemli bir yere sahiptir. 

  Site hızını olumsuz etkileyen bazı teknik detaylar, başarı hedeflerinize ulaşmanıza engel olabilir. Bu nedenle, özellikle de turizm sektöründeyseniz, markanızın hedef kitle ile buluştuğu, otelden rezervasyon avantajını yakalayabileceğiniz web sitenizde, site hızınız son derece değerlidir. Turizm sektörü içerisindeki rekabet ortamının her sezon giderek tırmanması, web sitesi üzerinden kazandığınız misafirlerin ilgi ve bağlılığını korumanızı, kullanıcıların güvenini korumanızı gerektirmektedir. Dijital platformlara olan yoğun yönelim, sosyal medya başta olmak üzere farklı dijital alanlardan siteye yönlendirilen misafir potansiyelinin kaybedilmemesi gerektiğinin altını çizmektedir. Çünkü alternatiflerin çoğalması ve Google Ads, sosyal medya reklamları gibi dijital reklam araçlarının yaptığı hedeflemeler nedeniyle, kullanıcıların daha fazla seçeneğe ulaşabilmesi muhtemeldir. 

  Profesyonel web sitesi tasarım ve yazılım desteği almış olmak, elbette site hızı bakımından fark yaratacaktır. Bir otel web sitesi için doğru kurguyu oluşturmak, tesisin etkili bir şekilde hedef kitle ile buluşmasını sağlamak, görsel içerik aktarımını hosting sorunu yaşamadan ve site hızını etkilemeden gerçekleştirmek gerekmektedir.  Bu da ancak, alanında deneyimli ve uzman yazılım desteği alarak mümkün olabilir. 

  Peki, web sitesi hızından bahsederken, neden özellikle turizm sektörünün altını çizmek gerekir?

  Turizm sektöründeki farklı dijital stratejiler, yeni markalar ve yoğun talep, rekabette kazanan olmadığının bir göstergesi niteliğindedir. Çünkü daima sıralama değişecek, ilgi takibe, takip web sitesi ziyaretlerine dönüşecektir. Ancak bu noktadan sonrasında, web sitesinin yarattığı güven duygusu, güvenli ödeme ve kullanıcı dostu tasarım gibi özellikler devreye girecektir. Elbette site içi gezinti ve özellikle de ödeme, form doldurma gibi aşamalarda site hızının düşük olması, güven duygusunu olumsuz yönde etkileyecek en önemli etkenlerden biri olacaktır. 

  Site hızını olumsuz yönde etkileyen elbette faktörler vardır. Doğru stratejiyi belirlemek ve hedef kitlenizin tesisinize dair görsel içeriklere diledikleri an, sorunsuz bir şekilde ulaşabilmesini sağlayabilmek için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Alanında profesyonel, turizmde markalara özel çalışmalarıyla bilinen bir dijital ajansla çalıştığınızda, site hızını etkileyen faktörler ile ilgili önleminizi alabilme fırsatını elde edebilirsiniz. Dilerseniz, web sitesi hızını eetkileyen faktörler neler, birlikte göz atalım… 

  Görsel Optimizasyonu

  Bir web sitesinde, özellikle de turizm sektöründe yer alan markaların web sitelerinde görsel kullanımı kaçınılmaz olup, ayrıca videolarla da desteklenmelidir. Site ziyaretçilerinin misafir olarak kazanılabilmesi için çözünürlüğü yüksek, kaliteli görsel içerik kullanımı bir zorunluluktur. Ancak bu noktada, site hızını korumak ve site hızının olumsuz yönde etkilenmesine engel olmak son derece önemlidir.

  Bunun için görsel optimizasyonu yapılması gerekir. Görseller, site hızı ve aynı zamanda da görsel kalitesi düşmeyecek şekilde siteye optimize edilir. Sonuç olarak, web sitenizde hem tesis görselleriniz iyi görünür ve markanız en etkili şekilde tanıtılabilirsiniz hem de hızlı çalışan bir web sitesine sahip olursunuz. Web siteniz için görsel optimizasyonuna özen gösterecek bir yazılım ekibiyle çalışmak, size avantaj kazandıracaktır.

  Font Optimizasyonu

  Yazı karakteri de en az web sitesinde yer alan görseller kadar önemlidir. Okunaklı ve aynı zamanda web sitesini kaliteli gösteriyor olmasında fayda vardır. Bazı markalar, özel fontlar tercih ederler. Tesisin temasıyla uyumlu olduğu düşünülerek seçilen bu özel fontlar elbette kullanılabilir. Ancak web sitesi hızını etkileyen bir diğer faktör de font optimizasyonudur. 

  Font optimizasyonu sağlanarak, web sitesi tasarımına uyumlu fontlar seçilebilir. Ve seçilecek fontlara göre web sitesi tasarımı yapılabilir. Dolayısıyla, font optimizasyonunun gözetilmesi sayesinde, site hızı da olumlu yönde etkilenecektir. 

  JavaScript Optimizasyonu

  javascript-optimizasyonu

  Web sitesi kodlama konusunda profesyonel destek almadan bir web sitesi oluşturmak, kurumsal yapıya hiç kuşkusuz zarar verecektir. Bununla birlikte, web sitesi üzerinden rezervasyon ve form doldurma hususunda da problem yaşanabilir. Her koşulda kodlama konusunda uzman bir ekibe ihtiyacınız olacaktır. Bu ekip, site hızının olumsuz etkilenmemesi için JavaScript optimizasyonuna da özen gösterecektir. 

  JavaScript bir programlama dili olarak ifade edilebilir. Web tarayıcıları üzerinden, ziyaretçi kitlenize ulaştığınızda sitenizin kolaylıkla açılabilmesi ve sayfa geçişlerinde sorun yaşamamanız için minimum kodlama ile maksimum işlem sağlamak gerekmektedir. Dolayısıyla, alanında başarılı bir yazılım uzmanı sayesinde, site hızınız üst düzeyde olacaktır. 

  CSS Optimizasyonu

  JavaScript ile programlama dilinden bahsetmişken, bir başka programlama dili olan CSS’ten de söz etmek gerekir. Site hızı tıpkı JavaScript’te olduğu gibi, CSS optimizasyonuna da bağlıdır. CSS, HTML belgelerini biçimlendirmektedir. Dolayısıyla, font optimizasyonu yapılacaksa, font tercihlerinde CSS devreye girecektir. Sayfa üzerindeki tüm öğelerde biçim ve renk değişiklikleri CSS ile meydana gelir. Bu açıdan bakarsak, CSS optimizasyonu elbette ki siteye hız kazandıracaktır. 

  Web Sitesi Model Optimizasyonu

  web-sitesi-model-optimizasyonu

  Site hızını etkileyen faktörlerden biri de web sitesi model optimizasyonudur. Doğru HTML/HTML5 tag yerleştirme ve kullanma ile bu optimizasyon mümkün olabilir. Sonuç olarak, tüm diğer detaylar gibi yazılım profesyonelliği devreye girmekte ve web sitenizin hem mobil hem de masaüstü ve dizüstü cihazlarda etkinliğini yükseltmek için bu profesyonel desteği almak gerekmektedir.

  Tüm bu özellikler ve daha pek çok dijital stratejiyle online platformlarda markanızı öne çıkarmak istiyorsanız, CRM Medya Turizm ile bugünden tanışabilirsiniz. CRM Medya Turizm’in turizme özel çözümleri ve markaya özel belirlediği stratejilerden yararlanabilirsiniz. Gelin, turizm sektöründe gittikçe tırmanan rekabete siz de ortak olun; tesisinizin her sezon tercih edilen ve misafir bağlılığı ile repeat misafir kazanan bir tesis haline gelmesini sağlayın. Kazanmaya, şimdi başlayın.

   

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form