Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Çağrı Merkezi Hizmetleri İçin Neden Dijital Ajansla Çalışmalısınız?

  Çağrı Merkezi Hizmeti

  Marka yöneticileri için bir otelin karlılığı ve rezervasyonlarının artışı, prestiji, kurumsal kimliği gibi önem verdikleri pek çok farklı parametre, aldıkları hizmetlerin kalitesi oranında markanın geleceğini belirler. Elbette bu noktada, turizm profesyonelleri çalıştıkları dijital ajanslar ve dışarıdan aldıkları hizmetler konusunda hassasiyet gösterirler; bazı hizmetleri tesis bünyesine çözüme ulaştırmaya çalışırlar. Ancak, çağrı merkezi hizmetleri gibi bazı hizmetler vardır ki otellerin hayal ettikleri başarıya ulaşması profesyonellere bağlıdır. Dolayısıyla, turizm profesyonelleri bu tür durumlarda dijital ajanslara başvurmayı tercih etmelidirler.

  Peki, dijital ajanslar çağrı merkezi hizmetleri alanında gerçekten bu kadar başarılı mı? Çağrı merkezi hizmetleri için dijital ajanslarla çalışmak oteller açısından başarıya ulaşmanın kesin çözümü mü?

  Bu soruların cevabı, doğru dijital ajansla çalışmaya başladığınızda kesinlikle “evet” olarak size geri dönecektir. Çünkü doğru dijital ajansla çalışmak, sağladığı fayda göz önünde bulundurulduğunda, çözümü otel bünyesinde aramamanız gerektiğinin çok net bir göstergesidir. Özellikle uzun vadede olumlu geri dönüşleri çok çarpıcı bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

  Eğer bu konuyu şu an otel bünyesinde çözmeye çalışıyor ve halihazırda çağrı merkezi çalışanlarınız bulunuyorsa, belki de bu hizmeti dışarıdan sağlamanın ne tür yararlar sağlayacağını henüz bilmiyor olabilirsiniz. Ancak dilerseniz sizlere çağrı merkezi hizmeti konusunda profesyonel destek almanın markanıza ne tür katkıları olacağından kısaca bahsedelim. İşte çağrı merkezi hizmetlerini doğru dijital ajanstan almanın markanıza sağlayacağı avantajlar…

   

  Dijital Kaynak Yönetimi Sağlanması

  Oteller için en önemli konulardan biri de kaynakların doğru yönetimi ve bu kaynakların en etkili kanallara yönlendirilebilmesidir. Çünkü dijital platformlarda profesyonel çalışmalar yapmayan markalar için dijital kaynak yönetiminden verim elde etmek üzerine titizlikle çalışmayı gerektirir.. Dolayısıyla bunun önüne geçmek için bu çalışmaları alanında profesyonel dijital ajanslar yapmalıdır.

  Çağrı merkezi hizmetleri için profesyonel dijital ajans desteği aldığınızda, dijital kaynak yönetiminiz için özel olarak eğitim almış çağrı merkezi yetkilileri ve çağrı merkezi ile bağlantılı çalışan back office uzmanları çevrimiçi platformlarda en fazla etkileşim aldığınız kanalları belirler ve bu sayede yoğunlaşmanız gereken bu kanalları belirleyebilir, rakamsal olarak ölçümlenmesini sağlayabilirsiniz.

  Bu hizmet size bir anlamda online etkinliğinizi şeffaf bir şekilde sunmuş oluyor. Dolayısıyla, dijitaldeki tüm çalışmalarınızı çağrı merkezi hizmeti ile elde edebileceğiniz verilere göre şekillendirme fırsatı bulabilirsiniz. Bu bakımdan profesyonel destek almak, otel içinde çözüm aramaktan daha fazla avantajlar sunacaktır.

   

  Maliyet Yönetimine Hakim Olunması

  Maliyetlerin yönetimi, tüm sektörler için her zaman ön planda olmuştur. Bu yönetimin sağlanması, her ne kadar tesis içinde yönetilebilir gibi görünse de konu rezervasyonlar ve çağrı merkezi hizmetleri olduğunda çok daha kapsamlı bir eğitim sürecini ve aynı zamanda alanında profesyonel eğitimcilerle birlikte çağrı sürekliliğinin sağlanması için gerekli tedbirlerin alınması gerekliliğini beraberinde getirir.

  Dolayısıyla çağrı çekmek için yapılan yatırımların atıl vaziyete gelmemesi, etkili kanallara yatırım yapılabilmesi ve gerektiği kadar yatırım sağlanması maliyetleri düşürecektir. Bunları belirleyebileceğiniz raporlandırma sistemi profesyonel dijital ajans tarafından karşılanabilecektir.

  Bununla birlikte çağrı merkezi, kendi başına yüksek maliyetler doğrur. Çağrı merkezi kurulumu, çağrı merkezi görevlilerinin istihdam edilmesi, maaş ve sigorta primleri, eğitim giderleri ve daha pek çok konuda yüksek maliyetler doğması muhtemeldir. Profesyonel bir dijital ajansla çalışmaksa tüm bu maliyetleri ajansa aktararak, tesisle ilgili çok daha önemli, geliştirilmesi gereken alanlara ağırlık vermek, tesisi büyütmek, farklı hizmetler için yatırımlar yapılmasını sağlamak için olanak tanır.

   

  Ölçümleme Yapılabilmesi

  Ölçümlemeler, önceki maddelerde de belirttiğimiz gibi otellerin dijitaldeki varlıklarının yönetilmesini ve etkinliği düşük platformlarda iyileştirmeler yapılmasını sağlar. Bu da her anlamda hem maliyetlerin yönetimi hem dijital kaynak yönetimi hem de şeffaflığın sağlanması bakımından önem arz eder.

  Gelen çağrıların, sosyal medya hesapları, Google aramaları, Google reklamları gibi otelinizin yer aldığı hangi kanallar vasıtasıyla daha yoğunluklu geldiğini görebilir, rakamsal olarak elinizde bulundurabilir ve buna göre stratejiler belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda hedef kitlenizin en çok hangi kanallar aracılığıyla sizi keşfedebildiğini ve daha çok hangi kanalları tercih ettiklerini gözlemleyerek, buna göre hedef kitlenizin kullanıcı davranışları hakkında da fikir edinebilirsiniz. Bu da ilerleyen zamanlarda kurgulayacağınız kampanya ve reklam çalışmalarını nasıl tasarlayabileceğinize dair size ipuçları sağlayacaktır.

   

  Düzenli Eğitim ve Koçluk Desteği Verilmesi

  Çağrı merkezi hizmeti yalnızca çağrılara yanıt verme üzerine kurulu bir sistem değildir. Çağrı merkezi görevlileri otellerle ilgili bilgilere hakim, satış ve pazarlama konusunda etkili, hitap  ve kurumsal dil bakımından da yetkinliğe sahip kişiler olmalıdır. Bu da düzenli eğitim ve koçluk desteği ile mümkün olabilir.

  Çağrı merkezi için çözümleri tesis içerisinde aramak, tüm bu donanımı da sağlama gerekliliğini doğuracaktır. Bu da ekstra maliyetler ve takip gerektirecektir. Dolayısıyla daha fazla efor ve sermaye gerektiren bir durum ortaya çıkacaktır.

  Bununla birlikte, profesyonel destek almak tüm bu maliyetlere gerek duymadan, verimli bir süreci beraberinde getirecektir. Misafir potansiyeliniz ve marka bilinirliğiniz de aynı anda artış gösterecektir.

   

  Satış Odaklı Faaliyetlerin Hedeflenmesi

  Oteller bakımından çağrı merkezi hizmetleri için en önemli kıstaslardan biri de kuşkusuz ki satış odaklı çağrı karşılanıyor olmasıdır. Ancak otel bünyesinde kurulan çağrı merkezi veya herhangi bir ajanstan temin edilen çağrı merkezi hizmeti her zaman satış odaklı faaliyet gösteremeyebilir; sezon sonunda hedeflenen rakamlara ulaşılması mümkün olmayabilir.

  Buna karşılık alanında profesyonel bir dijital ajanstan çağrı merkezi hizmetleri aldığınızda, çağrı merkezi görevlilerine verilen eğitimler kapsamında satış odaklı faaliyetlere yönelik bilgiler de yer almaktadır. Kurumsal dilin sürdürülebilirliğinin ve otele gösterilen ilginin rezervasyona dönüştürülmesinin sağlanması hedeflenir. Dolayısıyla çağrı kaçırmadan satış yapılabilmesi mümkün hale gelir.

   

  Sürekli Misafir Memnuniyetinin Gözetilmesi

  Misafir memnuniyeti otellerin titizlendiği konuların başında gelir. Dolayısıyla çağrı merkezi aracılığıyla misafirlerin görüştüğü rezervasyon ve destek ekibinin bunu tesis etmesi gerekir. Bu noktada çağrı merkezi görevlilerinin misafir memnuniyetinde sürekliliği sağlaması ve bu sürekliliğin de yetkililerce takip edilmesinde fayda vardır.

  Alanında profesyonel bir dijital ajansla çalıştığınızda çağrı merkezine koçluk yapan uzmanlar gözetiminde misafir memnuniyetinin sürekliliği sağlanır. Bu sayede oteller, çağrı merkezi vasıtasıyla hem rezervasyon oranlarını artırabilirler hem de marka olarak henüz konaklama gerçekleşmeden iyi bir izlenim oluşturmak için zemin hazırlayabilirler.

  Eğer siz de her sezon gittikçe büyüyen bir misafir potansiyeli ve ilgi ile yola devam etmek, markanızı büyütmek ve geleceğe taşımak istiyorsanız, profesyonel çağrı merkezi hizmetleri almak için harekete geçin. Alanında uzman CRM Medya Turizm ile çalışmaya bugünden başlayın.

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form