Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Otel Reklamı Nasıl Yapılır?

  otel-reklamlari-nasil-yapilir

  Otelinizin eşsiz hizmetlerini, hesaplı fiyatlarını ve kampanyalarını anlatmak istediğiniz bir reklam vermek istiyorsunuz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Şunu bilmelisiniz ki her konuda olduğu gibi pazarlama konusunda da devir dijital reklam devri!

  Dijital Reklamlar ve Oteller

  Geleneksel pazarlama yönetmenlerinden olan basılı işlerle reklam verme devri yavaş yavaş son buluyor. Dijital reklamlarda görsel ve içerik olarak daha zengin, güncellenebilen, değiştirilebilen ve düşük bütçeyle daha büyük kitlelere ulaşılabilecek bir yapı bulunuyor. Bu yüzden oteller için de dijital reklamlarla tanıtım çalışmaları çokta yanlış sayılmaz. Bu reklamların birçok çeşidi vardır. Bunlardan bazıları:

  SEM (Search Engine Marketing)

  Arama motorunun doğal sıralamasında yukarılarda yer almak için yapılan çalışmalara SEO denmektedir. Ancak bu önceliği kazanmak için belirli bir bütçe ayırarak SEM’e başvurabilirsiniz. Belirlediğiniz anahtar kelimeler arandığında, web siteniz arama sayfasının ilk sıralarında görünecektir. Sayfanızın adının altında ‘Sponsorlu’ ya da ‘Reklam’ ibaresi yer alır. Ancak birçok kullanıcı bunun farkına varmadan sitenize çoktan girmiştir.

  SEM’in güzel yanı, sadece reklamda kalmak için para vermezsiniz. Sitenize kullanıcılar giriş yaptıkça hesabınızdan bakiye düşer. Böylelikle bütçenizi verimli kullanmış olursunuz.

  SEM hakkında daha fazla bilgi almak için bu yazımızı okuyabilirsiniz. (Link)

  Online Seyahat Acenteleri

  İçinde bulunduğumuz sanal çağda tatilcilerin tamamına yakını, rezervasyonlarını ve alım satım işlemlerini internet üzerinden gerçekleştiriyor. Bu işlemin yapılabileceği birçok seyahat acentesi var. Hepsinin iş modeli ve komisyon miktarı birbirinden farklı. Bu yüzden hedefinize en çok hizmet eden dijital ajans firmaları ile birlikte çalışın. Hedefinize ve itibarınıza zarar veren acenteleri ise olabildiğince uzaklaştırın.

  Sosyal Medya

  Sosyal medya kullanımının ne kadar yükseldiğini anlatmamıza gerek bile yok. Günlük olarak burayı kullanan ve tatile gitmeyi amaçlayan o kadar çok insan bulunuyor ki tahmin dahi edemezsiniz. Bu insanların günlük akışlarında karşılarına çıkmak harika olacaktır. Ancak karşılarına çıktığınız içerikte çok önemli.

  İçerik ve çözünürlük olarak kaliteli, profesyonel, hizmetinizi öne çıkaran, hedef kitlenize hitap edecek reklamlar belirlemelisiniz. Otelinizin anlatmaya değer bir hikayesi olmalı. Hizmetleriniz rakiplerinizle aranızda bir fark oluşturmalı. Gerçekçi vaatlerde bulunmak ve fazlasını yerine getirmek müşteri için bulunmaz bir nimettir.

  Mobil Reklamlar

  Bahsettiğimiz sosyal medya kanallarının kalabalık kitlesinin yüksek çoğunluğu, mobil cihazlarla buralara giriş yapmaktadır. Mobil uygulamalarda çıkacak reklamlarda yer almak için çalışmalar yapmalısınız. Ayrıca oteliniz adına üreteceğiniz uygulama ile hizmetlerinizi ve kampanyalarını tanıtabilirsiniz.

  Tüm mecralarda yer alacak reklamlarınızı tek bir elden yürütmek ve pazarlama çalışmalarınızda size yardımcı olabilecek bir ajansla anlaşabilirsiniz. 360 derece pazarlama hizmeti veren CRM Medya, outdoor reklamlardan sosyal medya reklamlarına kadar geniş bir yelpazede firmanızla birlikte hedefe yönelik olarak hizmet vermektedir.

   

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form