Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Otel Video Tanıtımları Nasıl Yapılır?

  Otel Video Tanıtımları

  Otellerin neredeyse tamamının genel ya da özel amaçlarla hazırlanmış video tanıtım filmi bulunmaktadır. Bu videolarda otelin hizmetleri, avantajları, manzarası, personellerinin çalışmaları gibi görüntüler yüksek kalitede çekilmelidir. İnternetin günümüzde ne kadar çok kullanıldığını düşünürsek bu tanıtım videoları ile ne kadar geniş kitlelere ulaşabileceğinizi hayal edebilirsiniz.

  Peki, bir otel için video tanıtımları nasıl çekilir, hangi süreçlerden geçer ve nasıl yayınlanır? Hepsinin cevabı bu yazımızda.

  Otel Video Tanıtımı Çekim Aşamaları

  Oteller için tanıtım videoları çekerken 4 ana aşamadan geçilir;

  • Hazırlık
  • Çekim
  • Montaj
  • Yayınlama

  1- Hazırlık

  İlk olarak elbette bir hazırlık çalışması yapmalısınız. Bu aşama için kesinlikle profesyonel bir ajanstan yardım alınmalıdır. Anlaşılan ajans ve otel yetkilileri arasında şu sorulara cevap verilir;

  • Otel tanıtım filmi çekiminin amacı nedir?
  • Belirlenen hedef kitle kimleri kapsar?
  • Bu hedef kitlenin özellikleri nelerdir?

  Bu sorular cevaplandığı zaman ajans ekibi kurgu çalışmaları yapar ve videoda bulunacak mekân, zaman ve kişi gibi unsurları belirler.

  Tüm konularda ortak bir noktaya varıldığında diğer aşamaya geçilir; çekim.

  2- Çekim

  Otel yetkilileri ve ajans çalışanları arasında belirlenen tarihte çekimler başlar. Püf noktası ise otelin, ajans çalışanları geldiğinde mekân ayarlaması, temizlik vb. konularda çekime hazır bir durumda olmasıdır. Aksi takdirde işin uzama ihtimali olur, bu da fazladan gün kaybı ve doğal olarak mali yük anlamına gelir.

  Çekimler tamamlandığında 3. aşamaya geçilir.

  3- Montaj

  Bu aşamanın diğer adı Post Prodüksiyondur. Tanıdım videosunun en önemli aşamasıdır. Montajda çekilen videolar kesilir, birleştirilir, eğer varsa seslendirme ve müzik eklenir. Tüm bunlar senkronize edilirken yayınlanacak mecra göz önünde bulundurularak belirli bir süre ile sınırlandırılır. Eğer otel yetkililerinden de onay alınırsa artık tanıtımınız yayınlanmaya hazır demektir. Artık son aşamaya geçebilirsiniz.

  4- Yayınlama

  Otelinizin video tanıtımının çıkmasındaki son aşamaya geldik. Elinizdeki tanıtımı düzenlerken belirlediğini yayınlama kanallarına giriş yapmanız ve videoyu yüklemeniz gerekiyor. Bu mecraları belirlerken de hedef kitlenizin nerelerde yer aldığını iyi bilmeniz gerekmektedir.

   

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form