Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
parallax

Web Sitenizin Ziyaretçi Sayısını Arttırma

web-sitesi-ziyaretci-arttirma

Geleneksel reklam alanlarında tanınan bir şirket olsanız da internet dünyasında rekabet edecek düzeyde bir yapılanmaya sahip olmalısınız. İnternette doğru çalışmaları yapabilen tüm firmalar eşittir. Bu durum reklam savaşlarını daha da kızıştırmaktadır.

Her marka kendi sitesine trafik çekmek ve belli bir dönüşüm kazanmak için çalışmalar yapmaktadır. Elbette oteller de bu durumun dışında olamazlar. Firmanızın sahip olduğu web sitesinin ziyaretçi sayısını arttırmak için şu yolları izleyebilirsiniz:

Hızlı Bir Web Sitesi

Teknoloji geliştikçe, internet altyapıları hızlandıkça insanlar da hızlanıyor, sabırsızlaşıyor. Araştırmalara göre kullanıcıların en çok şikayet ettiği durum web sitelerinin yavaş olması. Kullanıcılar tarafından cazip bir hale gelmek için web sitenizin açılma ve sayfalar arasında ki geçiş hızı yüksek olmalıdır. Çünkü Google siteler için indeksleme yaparken bu hızı dikkate almaktadır.

hizli-web-sitesi

 

Güncel ve Zamanlı İçerikler

Sitenizde orijinal ve kaliteli içerikler bulundurmalısınız. Bu sayede hem sadık ziyaretçiler kazanmış olursunuz hem de yeni ziyaretçi adaylarının ilgisini çekersiniz. Paylaştığınız içerikler hizmet verdiğiniz sektör ile büyük farklılıklar taşımamalı, her şeyin sonunda sizi cazip kılmalıdır.

Ayrıca her zaman güncel kalın. İçeriklerinizi seçerken her zaman özenli olun ve hedef kitlenizin aktif olarak internet kullandığı saatlerde paylaşın.

Arama motoru sıralamaları yapılırken, sitenizde paylaşım yapma sıklığınız da göze alınmaktadır.

 

Görseller ve Videolar

Tatil yapacağı yerler için araştırma yapan gezginlere yönelik olarak bu konuyu asla ihmal etmeyin. İnsanlar otelinizi seçerken elbette görsellerinize bakacak. Bu insanları çekmek için hizmetlerinizi, imkanlarınızı, etkinliklerinizi ve sahip olduğunuz birçok özelliği görseller ve videolar ile anlatabilirsiniz. Bu anlatımlar sırasında abartıya kaçmayın. Ziyaretçileriniz müşteriye dönüştüğünde bambaşka bir manzara ile karşılaşmasın.

görseller-videolar

Sosyal Medya Kullanımı

İçeriklerinizi sadece web sitesi için değil sosyal medya hesaplarınız için de düzenleyin. Bu mecralarda insanların dikkatini çekmek çok daha kolaydır. Daha fazla kişiye ulaşabilir ve geri dönüşler alabilirsiniz. Verdiğiniz linkler ile de hedef kitlenizi web sitenize yönlendirebilir, olumlu bir geri dönüşüm kazanabilirsiniz. Burada en önemli nokta, etkileyici ve doğru içeriklerle kitleyi kazanabilmektir.

 

Arayüz Tasarımları

Web sitenizde sade, özgün ve şık bir tasarımına sahip olmalısınız. Ziyaretçiler sitenizde gezerken yorulmamalı ve aradıklarını hızlı bir şekilde bulmalılar. Hızın önemini yukarı anlatmıştık…

Kategorileştirme doğru bir çalışmadır. Ancak insanların içinde kaybolacağı kadar detaylandırma yapmak doğru değildir. Kullanıcıları boğmayacak ve hizmetlerinizi anlatacak kadar kategoriye sahip olmanız yeterlidir.

Renk seçimi yaparken ise ikiden fazla ana renk kullanmayın. Kullanırsanız, göz yorulması olacak ve insanlar web sitenizde fazla zaman geçirmek istemeyecektir.

 

Ve tabii ki; SEO

Bu konular için bir süredir araştırma yapıyorsanız, “SEO her yerde karşıma çıkıyor” hissine kapılmış olabilirsiniz. Bundan sıkılmamalı, tersine SEO’nun ne kadar önemli olduğunu anlamalısınız. Web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması için tüm çalışmaları yapmanız gerekiyor.

İçeriklerinizin konu başlığını seçerken doğru bir strateji izlemeli, ilgi çekici ve konudan uzak olmayan başlıklar kullanmalısınız.

Ayrıca, anahtar kelime çalışmaları sizin için olmazsa olmazdır. Alanınızla ilgili en çok aranan kelimeleri tespit ederek, arama sonuçlarında üst sıralarda görünmek adına içeriklerinizde bunları kullanmalısınız.

Tüm bu çalışmaları profesyonelce gerçekleştirmek, dijital varlığınızı başarıyla sürdürmek ve geri dönüşlerinizi arttırmak istiyorsanız 360 derece dijital pazarlama hizmeti veren CRM Medya ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form