Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  Google Reklamları

  parallax

  Markanız, hizmetleriniz ya da ürünleriniz ile ilgili herhangi bir aramada Google’da reklam olarak gösterilmek hem rakiplerinizin önüne geçmenizi hem de fark yaratmanızı sağlayacaktır. Çünkü Google, ücretli arama reklamcılığı konusunun öncülerinden sayılır. Bu platform sayesinde inanılmaz sayıda kullanıcı ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilir, hizmet ya da ürünlerinizi onlara kolayca gösterebilirsiniz. İsterseniz yerel, isterseniz global bir pazarda ürün tanıtımlarınızı gerçekleştirebilir, günün hangi saatlerinde, haftanın hangi günlerinde daha iyi bir kitleye ulaştıysanız bunları raporlayabilirsiniz.

  Google Reklam Modelleri

  Google reklamları kısaca reklam verenlerin kısa metinler ile web ortamında arama yapan kullanıcılara gösterilmesidir. Tabii sadece arama ağına değil, günümüzde milyonlarca kullanıcısı olan Youtube’a ya da Google Display ağına da (görüntülü reklamcılık) reklamlarınızı verebilirsiniz. Bu tamamen sizin için hazırlanması planlanan reklam stratejilerine bağlı olacaktır. Bu noktada hatırlatmamız gerekense şu; Google reklam bütçenizi, en iyi optimizasyon ile en doğru müşteri potansiyeline ulaştırabilmek için siz de uzman bir dijital reklamcılık firması ile çalışmalısınız. Kısaca reklam modelleri arama ağı, görüntülü, videolu şeklinde düzenlediğimiz reklamlardır.

  sosyal medya facebook reklamları

  Pazar ve Kelime Analizi

  Google reklamcılığı konusunda bir danışmanlık hizmeti alacaksanız eğer, dikkat etmeniz bazı unsurlar var; örneğin reklam bütçenizi sürekli artıran değil, doğru reklam bütçesi ile maksimum dönüşler sağlayabilecek bir firma seçmelisiniz. Yaratıcı reklam metinleri ve görseller kullanabilen, hedeflediğiniz stratejiler doğrultusunda form ya da satışa yönelik reklamlar oluşturan firmalar ile çalışmanız da önemlidir. Bunları başarabilmek için de Google ADS danışmanlığı firmasının detaylı kelime araştırmaları yapması, rakip analizlerini, marka analizlerini iyi yapması gerekmektedir.

  gmail-reklamlari

  Hesap Kurgusu

  Hedef alınan kitle ne ise buna uygun olarak bir hesap kurgusu yapılması gerekir. Google ADS danışmanlığı kapsamında alakası olmayacak trafiklerden reklamlarınızı uzak tutmak, bütçenizi verimli kullanabilmek ilk hedefler arasında yer almaktadır. Bunlarla birlikte her mecra ve site için özel kampanyalar oluşturularak da bütçenizin doğru yönetilmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde dikkatli kurgulanan bir hesap reklamlarının her zaman kalite puanları yüksek olacak, bu da Google’da daha etkili yerlerde reklamlarınızın görülmesine olanak sağlayacaktır.

  Optimizasyon

  Hesap ve reklamlar kurgulandıktan sonra bunların düzenli kontrollerinin yapılması çok önemli. Bu şekilde performanslar sürekli olarak artar ve aynı şekilde kalite puanları da artar. Yapılacak bu optimizasyonlar yeniden pazarlama listeleri, arama terimleri optimizasyonları, lokasyonlar, zaman gibi gelen trafiğin kalitesini arttırmaya yönelik düzenlenmektedir. Tüm bunlara dikkat eden bir Google reklam ajansı, firmanızı, markanızı çok daha fazla potansiyel müşteriye ulaştıracaktır. Bunları yaptırırken web sitenizin kaliteli içeriklerinin olmasına, görünümünün iyi olmasına ve arka plandaki teknik kısımlarında herhangi bir problem olmamasına da özen göstermeniz gerekir.

  sosyal medya facebook reklamları

  Raporlama

  Gerekli hesap kurguları, optimizasyonları yapılan bir reklam hesabı için yapılması gereken son aşama raporlama aşamasıdır. Raporlama aşaması isteğe bağlı olarak günlük, haftalık ya da aylık olarak gerçekleştirilebilir. Bu raporlar sayesinde arama motoru reklamları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Kampanyalarınızda neler olup bittiğini, hedeflemelerin nasıl olduğunu ve harcamaların nasıl ayarlandığını da kolayca bulabilirsiniz. Raporlama işlemleri iyi bir şekilde yapıldığında hesaplar üzerindeki optimizasyonların da iyi olacağı gözden kaçmamalı ve buna uygun raporlamalar hazırlanmalıdır. Google ADS hesaplarınızı yönetecek olan firmalarda dikkat etmeniz gereken hususlar işte bunlardır.

  gmail-reklamlari

  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form