Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Fotoğrafların Oteller İçin Önemi

  Fotoğrafların Oteller İçin Önemi

  Otelcilik sektörüne yol çizen, tanıtım alanında yoğunlukla kullanılan ve müşterilerin birincil olarak dikkat ettiği materyal; otel fotoğraflarıdır.

  Oteliniz görsel dünyası ne kadar zengin ve etkileyiciyse, müşteriler için o kadar cazip görülür. Bu yüzden otelinizin çekim işlemlerini asla hafife almamalısınız. İşinde profesyonel olan otel fotoğrafçıları ile çalışmalısınız.

  Otel Fotoğrafçısı

  Profesyonel çekim hizmeti sunan otel fotoğrafçısı (fotoğraf ekibi) otelinizin ayrıcalıklarını ve müşterilerine sunduğu hizmetleri bilmeli ve çekimlerini bu alanlarda gerçekleştirmelidir.

  Çekimlerini dekoratif olarak estetik hale getirmelidir.

  Otelinizin görsellerine bakan müşteri, ferah, kaliteli, nezih ve konforlu bir yer olduğunu hissetmelidir.

  Bu fotoğraflar tek bir sosyal medya platformu için çekilmemelidir. Diğer sosyal mecralar ve dijital kanallar da hesaba katılarak, kaliteli ekipmanlar kullanılmalıdır. Çözünürlüğü düşük ve kalitesiz görseller otelinizin imajını olumsuz etkileyecektir.

  Piyasada bulunan tüm oteller ayırıcı bir niteliği ya da diğerlerinden farklı olarak sunduğu bir avantajı bulunmaktadır. Otelinizin bu yönlerini belirleyin ve bunu öne çıkaracak çalışmalar yapın.

  Otel fotoğrafçısı, otelinizin özel hizmetlerine yoğunlukla değinebileceği bir konsept oluşturmalıdır. Otelinizin yemek hizmetlerini, spor salonunu, saunasını veya odalarda özel olarak bulundurduğu ürünleri çekimlerinde kullanmalıdır.

  Otelin sunduğu avantajlar ve aynı sektörde yer alan diğer firmalardan farklı olarak sunduğu artılar çekimlere mutlaka incelikle işlenmelidir. Otel fotoğrafçısı otelin sunduğu spor salonu hizmetini, odalarda özel bulundurduğu ürünleri ve diğer önemli noktaları otel fotoğrafları çekimi içerisine mutlaka eklemelidir. Sektörde öne çıkılmasını sağlayan ve müşteri kitlesini büyük oranda etkileyen otel fotoğrafları mutlaka profesyonel bir otel fotoğrafçısı tarafından çekilmelidir.

  Abartılı olmamalısınız. Müşterilerinize sergilediğiniz çekimlerin içinde otele gelindiğinde bulunmayacak öğeler olmamalıdır. İnsanlar tatil konusunda hayal kırıklığına uğramak istemez. Eğer her şeyi eksiksiz ve doğru bir şekilde yansıtabilirseniz sadık müşteriler edinebilirsiniz.

  Müşterileriniz için yaptığınız tüm hazırlıkları ön plana çıkarmak, etkili strateji ile doğru hedefe ulaşmak ve tüm dijital pazarlama kanallarını aktif ve etkili kullanmak için CRM Medya ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Dijital Tavsiyeler yazımızı inceleyerek bu alandaki başarılarınızı artırabilirsiniz.

   

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form