Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
parallax

Müşteri Adaylarınız Saatlerce Sosyal Medyada

Günümüzde sosyal medyanın gücü hat safhalara ulaşmış durumda. Kullanıcı sayısının milyarları, günlük çevrimiçi sayısının da yarım milyonu aştığı bu büyük okyanusta her zaman büyük balık olmak gerek.

Bu sosyal trafiğin içine dijital bir reklam pankartı koymak lazım, geçerken görmeleri için. Şakası bir yana artık sosyal medya platformları pazarlama için de çok önemli bir mecra haline geldi. İnsanlar zamanlarının önemli bir kısmını sosyal medyada geçiriyor. Bunu firmanız lehine kullanmak için çalışmalar yapmalısınız.

Peki sosyal medyada yer alan bu kalabalığı nasıl kitleniz haline getirebilir, görünür hale getirebilirsiniz? Yazımızda bunlara değindik.

Popülerlik ve Marka Bilinirliği

İnternet kullanıcılarının %74’ünün aktif olarak kullandığı sosyal medyada öne çıkmanız ne kadar güzel olurdu. Yapacağınız çeşitli çalışmalar ile marka bilinirliğinizi yükseltmek, sizi sektörün en popüler firmalarından biri yapacaktır. Facebook, Twitter ve Instagram gibi mecralarda, kullanıcılar ile etkileşime geçmek için küçücük bir an yeterli oluyor. Bu kanalı oluşturabilir ve interaktif bir yol çizerseniz, hedef kitleye ulaşmanız çok daha kolay olacaktır. Bu sayede insanların dikkatini çekebilir, popülerliğinizle birlikte marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Reklamlar

Sosyal medyadaki reklamlar müşteri trafiği için büyük önem taşımaktadır. ‘Sponsorlu’ adı altında çıktığınız reklamlarda kullanıcılar kendi akışları içinde sizin reklamınıza da rastlamaktadır. Bu konuda tabii ki tasarım da çok önemlidir. Reklama çıktığınız görsellerde otelinizin hizmetleriniz ve cazip avantajlarını anlatırken güzel bir tasarımla da birleşmiş olmalısınız. Reklamlar paylaşımlarınızdan ve profilinizden insanları web sitenize yönlendirebilir, bu şekilde de bir trafik kazanabilirsiniz.

sosyal-medya-kullanan-musteriler

Profilinizin Dünyası

  • Profiliniz çok düzenli olmalı ve tamamen müşteri odaklı olmalıdır.
  • Görsel dünyanız çok zengin ve yüksek çözünürlüğe sahip olmalıdır.
  • Paylaştığınız içeriklerin metinleri sade, amaca yönelik, ilgi çekici, özgün ve dil bilgisi kuralları dahilinde yazılmış olmalıdır.
  • İlk çekici sloganlar kullanarak mottonuz haline getirebilirsiniz.
  • Profilinizde web sitenize ve diğer kanallara yönlendirecek çeşitli sabitlemeler bulundurabilirsiniz.
  • Kampanyanızı ve güzelliklerinizi öne çıkarın. Bunu yaparken abartmayın ve gerçekçi olun.

Müşteri İlişkileri

Geçmişte müşteriniz olmuş ya da gelecekte olma potansiyeli bulunan birçok kullanıcıyla etkileşime geçme durumunuz olacak. İnternetin en büyük nimetlerinden birisi de bu. İnsanları anlık olarak etkileyebilir, dikkatlerini çekebilirsiniz. Tüm yorumlara cevap verin, samimi olun ve güven aşılamak için çalışmalar yapın.

Sosyal medya yönetimi ve tüm dijital pazarlama çalışmalarınız için CRM Medya ile iletişime geçebilir, dijital dünyadaki geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz.

 

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form