Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Oteller Sosyal Medyayı Niçin ve Nasıl Kullanmalı?

  Oteller İçin Sosyal Medya

  İnternetin yaygınlaşmasıyla dijital platformlar da yüksek oranda kullanılır hale geldi. Sosyal medya kanallarını ise artık herkes kullanıyor. Peki, oteller neden sosyal medyada yer almalı? Sosyal medyayı nasıl kullanmalı? Nasıl yönetmeli’?

  Sosyal Medya Yönetimi Nedir? 

  Tüm dijital mecralarda yer alan markalara veya kişilere ait olan sayfaların nasıl kullanılacağı, sahip olunan kitlenin nasıl büyütüleceği, imaj yönetimi, marka bilinirliğinin nasıl yükseltileceği ve kriz anlarında yapılması gereken her şeyi kapsayan çalışmalara Sosyal Medya Yönetimi adı verilmektedir.

  Oteller Sosyal Medyayı Neden Kullanmalı?

  • İletişim Kurmak ve Geri Bildirim Almak

  Geleneksel pazarlama tek yönlü bir çalışmadır. Ancak sosyal medya çalışmaları çift yönlü olarak seyreder. Yani müşterilerinizden anlık olarak yorum, soru, istek gibi geri bildirimler alabilirsiniz. Hedef kitle ile çift yönlü iletişim kurabilmek otelinizi geliştirebilmeniz için çok değerlidir. Geleneksel yollarla yaptığınız reklamlarda müşterilerinizin görüşlerini alamazsınız. Bu büyük bir dezavantaj. Sosyal medya ile bu sorundan kurtulmuş olursunuz.

  • Çağa Ayak Uydurmak

  Eğer marka değeri ve sektör tecrübesi olarak belli bir seviyenin üzerindeyseniz, çağa ayak uydurmanız gerekiyor. Sosyal medya kanallarınızdan paylaşacağınız içeriklerle güncelliğinizi koruyabilir, yeni nesil kullanıcılarla etkileşime geçebilirsiniz.

  Sektöre yeni atılmış ve yer etmek isteyen bir kuruluşsanız da sosyal medyanın gücünü kullanarak gelişebilir ve rakiplerinizden sıyrılarak bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

  • Geniş Kitlelere Ulaşmak

  Verilere göre dünyada 2011 yılından beri sosyal medya kullanıcılarının sayısı %480 artış gösterdi. Sosyal medya kanallarında yapacağınız reklamlar ile düşük bütçelerle geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

  Oteller Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalı?

  Bu başlık altında sosyal medya yönetimini nasıl yapacağınızı ve müşterilerinize nasıl ulaşacağınızı anlatacağız.

  • Misafirlerinizle iletişim halinde olmanız gerekiyor. Bu sayede olumsuz durumlarda anlık müdahale etme şansınız olacak ve sorunların büyümesinin önüne geçebileceksiniz.
  • Oteliniz ile ilgili gelişmeleri daha hızlı ve daha geniş kitlelere ulaştırma imkanınızı kullanın.
  • Geri dönüşüm oranınızı arttırmak için kullanıcıları web sitenize yönlendirecek çalışmalar yapabilirsiniz.
  • Misafirlerinizle doğru bir iletişim kanalı kurmalısınız. Bu sayede alacağınız yorumları kendi faydanıza kullanabilir ve insanları memnun edebilecek karşılıklar verebilirsiniz.
  • Misafirleriniz için memnuniyet anketleri düzenleyebilir ve otelinizin yapılanmasında onların da söz hakkı olduğu hissini yaratabilirsiniz.
  • Kaliteli ve özgün içerikler oluşturmalısınız.

  Sosyal medya ve tüm dijital kanalları nasıl yöneteceğinizi öğrenmek için bu yazımızı da okuyun (Link)

  360 derece pazarlama hizmeti sunan CRM Medya, tüm alanlarda vermek istediğiniz reklamlar, itibar yönetimi, sosyal medya yönetimi ve tasarım işlerinizde yanında olacaktır.

   

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form