Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Ücretsiz SEO Araçları Nelerdir?

  Gerek ücretli gerekse ücretsiz olarak son yıllarda çok sayıda SEO aracı piyasaya çıkmıştır. Özellikle internet kullanımının arttığı günümüzde internet siteleri üzerinden para kazananlar için internet sitelerine çok sayıda tıklanması, girilmesi için trafiğinin arttırılması açısından SEO uygulamaları önemlidir. Her SEO aracının kendisine has özelliği ve uygulama alanı vardır. Bu araçlar SEO çalışmalarınızda performans artışı sağlamanıza yardımcı olur.

  Ücretsiz SEO Araçları

  Ücretsiz SEO Araçları size daha kısıtlı bir SEO çalışma alanı yaratır. Ancak başlangıç seviyesindeki SEO çalışmaları açısından pek çok konuda fikir sahibi olmanızı sağlar. Bazı SEO araçları tamamen ücretsiz iken bazıları da kısmi olarak ücretlidir. Belirli özelliklerini kullanmak için para ödemeniz gerekebilir.

  Google Search Console

  google-search-console

  ‘Google Web Yöneticisi Araçları (Google Webmaster Tools) ‘ eski adı olan uygulama 20 Mayıs 2015 tarihinde bu adı aldı. Bu SEO uygulaması size web sitenizin geniş ölçekli bir biçimde inceleme fırsatı sunar. Site bağlantılarının ayarlanması, profil düzenlemesi dosyalarının test edilebilmesi, mobil uyumluluğu olmayan sayfaların tespiti gibi konularda yardımcı olur. Ayrıca pek çok Google ürünü ile de senkronize çalışır.

  Google Analytics

  google-analytics

  Bu uygulama size web sitenizin Google arama motorlarında görünürlüğünün ne durumda olduğunu, belirli aralıklarda sitenizin ne kadar ziyaretçiniz olduğunu ne yönde düzenlemeler yapılması gerektiğini söyler. Bu uygulama ile beraber Özelleştirilmiş Rapor Görünümü ve Kişiselleştirilmiş Gösterge Tabloları oluşturabilirsiniz.

  Google Trends

  Google Trends

  İnternet üzerinde insanların Google arama motoru üzerinden en çok hangi terimlerin arandığını, belirli anahtar kelimelerinin aranma istatistikleri gibi verilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca iki farklı terimin trend özelliklerini grafik biçiminde kıyaslayabilirsiniz

  Bing Webmaster Tools

  Big Webmaster Tools

  Google Search Console’a benzeyen bir SEO aracıdır. Ancak Bing Webmaster Tools, Google uygulamalarına kıyasla daha derinlemesine analizler sunar.

  Yandex Metrica

  Yandex Metrica

  Yandex’in çıkardığı bir SEO aracıdır. Web sitesi yöneticileri ve SEO uzmanları ücretsiz olarak bu uygulamadan faydalanabilir. Google Search Console ve Bing Webmaster Tools SEO araçlarına benzer fonksiyonlar içerir. Özellikle Rusya pazarında etkili ve faydalı bir araçtır.

  Screaming Frog

  Screaming Frog

  Ücretsiz olarak 500 URL’ye kadar URL taraması imkânı sağlayan kapsamlı, çok sayıda fonksiyonu olan bir uygulamadır. Bilgisayara indirilebilen bir SEO uygulaması olup Windows işletim sistemleri haricinde Ubuntu, Mac OS X gibi işletim sistemleriyle de uyumlu çalışabilir.

  Black Widow

  Black Widow ile beraber site yapısını, yapısal düzenini görebilirsiniz. Web siteniz içerisindeki linkleme eksiklerini tespit edilebilir. Basit, hızlı ve pratik bir kullanım olanağı vardır.

   

  YouTube Analytics

  Aslında SEO aracı olmasa da Youtube de SEO çalışması yapmak için kullanılabilir. Yardımcı bir SEO uygulaması diyebiliriz.  Youtube kanalınızın istatistiklerini ve kullanıcı verilerinizi size gösterir.  Bu sayede çıkan verileri analiz edebilirsiniz. Youtube içeriklerinizin hangi kesimlere hitap ettiğini bularak içerik üretme stratejisi geliştirebilme imkânı sağlar.

  CRM Turizm’den SEO hizmeti almak isterseniz de bizimle iletişime geçebilir, profesyonel bir şekilde firmanızı / internet sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarabilirsiniz.

  before
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form