Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  Banner Tasarımı

  parallax

  Banner, Türkçe karşılığı manşet ve başlık anlamlarına gelen, genellikle web sitelerinin üst kısımlarında yer alan logolar, sloganlar ve renklerle desteklenen görsellerdir. Genellikle özel ölçülerde, dikdörtgen biçimine hazırlanır. Bannerların amacı sadece web sitemizin üzerinde göze hitap edecek bir alan değildir. Çoğu bannerın hazırlanma nedeni son zamanlarda artan reklam kampanyalarında da çok rahat bir şekilde kullanılmasıdır.

  Banner Çeşitleri

  Bannerlar için farklı farklı çeşitler olsa da dünya genelinde standart kabul edilmiş boyutları vardır. Bunlar; Sabit görseller olabileceği gibi gif ya da flash formatlarında bannerlar da hazırlanabilir. Böylece çok daha ilgi çekici reklamlar, duyurular oluşturulabilir. Banner tasarımı yaparken ya da yaptırırken abartılı tasarımlardan kaçınmalı, sade ve dikkat çekici olmasına özen gösterilmelidir. Site düzenine, reklam kampanyalarının içeriğine göre tasarımlar kullanılmalı, ilgi logolar da bannerlara eklenmelidir.

  banner tasarım

  Banner Boyutları

  Dijital pazarlamada önemli bir adım olarak görülebilen bannerlar, web sitelerinde bahsettiğimiz şekilde reklam alanları olarak gelebileceği gibi, kendi sitenizin içeriği ya da ürünleri ilgili öne çıkarmak isteyeceğiniz promosyonlarda da kullanılabilir. Farklı boyutlarda bannerlar oluşturmak isterseniz bunu dünya genelinde standartlaşmış boyutlar ile yapmanızı öneririz. Bu standart banner boyutları genellikler; Full Banner (468 * 60), Leaderboard (728*90), Square (250*250), Skyscraper (160*600), Half Banner (234*60), Button (120*90) gibi boyutlardır.

  Reklam Bannerı Oluşturma

  Biz CRM Medya olarak reklam kampanyalarında ya da web sitenizde kullanılmak üzere profesyonel bannerlar hazırlamakta, bunu da en iyi sonuçlar alabileceğiniz şekilde düzenlemekteyiz! Sosyal medya reklamları için ya da Google Ads reklamları için ayrı boyut ve formatlarda, profesyonel tasarım ekibimiz tarafından hazırlanan Bannerlar reklamlarınızı çok daha fazla kişiye ulaştırmakta güvendiğimiz önemli araçlardandır.

  banner tasarım modelleri

  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form