Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  Instagram Reklamları

  parallax

  Teknolojinin giderek ilerlemesi, herkesin hayatında yer etmesi ile dijital medya kavramı gelişmiş ve artık reklam sektörü, pazarlama sektörü de bu yöne doğru kaymaya başlamıştır. Mobil cihaz kullanımının artması, sosyal medya içerisinde de reklam gösterimlerini aynı oranda artırmıştır. Instagram da Türkiye’de en çok kullanılan sosyal ağlardan birisi olarak görülmektedir. Hal böyle olunca bu platform içerisinde de reklam özelliğinden yararlanmak firmaların ilgisini çekmeye başlamıştır. Ortama 500 milyon kullanıcı olan instagram, reklam özelliği sayesinde hem büyük hem de küçük işletmelere son derece önemli fırsatlar sunuyor.

  instagram-reklamlari

  Instagram Reklam Türleri

  Marka bilinirliğinizi çok daha yüksek seviyelere çıkarmak ve hedef kitlenize ulaşabilmek adına en doğru şekilde instagram reklamları seçeneklerinden de faydalanmanızı öneririz. Sosyal medyanın gücünü bu şekilde görebilirsiniz. Instagram üzerinden reklam vererek marka bilinirliği oluşturmanın yanında ilgi çekebilir, dönüşüm sağlayabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Instagram üzerinden verilebilen pek çok reklam türü bulunmaktadır. Resim ya da fotoğraf reklamları, video reklamları, Carousel reklamlar ve Stories reklam seçeneklerini kullanabilirsiniz. Hangi alanda markanızı daha iyi yansıtacağınızı düşünüyorsanız o alanı seçmenizi öneririz.

  sosyal medya facebook reklamları

  Instagram’da Reklam Oluşturma

  Markasını ya da ürününü, hizmetini tanıtmak isteyenler için instagram çok önemli bir platform olarak görülmektedir. Facebook’un geçtiğimiz dönemlerde Instagram’ı kendi bünyesine katması sayesinde Facebook ile entegreli reklamlar oluşturulabilmesi bu platformun en önemli avantajlarındandır. Doğru stratejiler ile reklamlarınızı yayınlarsanız kısa sürede çok daha fazla kitleye ulaşmış olacaksınız. Instagram reklamları sayesinde marka bilinirliğiniz artacak ve satışlarınız da buna bağlı olarak artacaktır. Reklam maliyetleriniz düşecek, doğru hedeflemeler ile doğru kitleye ulaşabileceksiniz. Markanızın dikkat çekiciliği artacak, yeniden pazarlama teknikleri ile eski ziyaretçilerinize de ulaşabileceksiniz. Dediğimiz gibi Facebook ile entegreli çalıştığı için yaş, dil ve cinsiyet başta olmak üzere pek çok demagojik özelliği instagram reklamlarında hedef kitle belirlerken kullanabilirsiniz.

  Raporlama

  Vereceğiniz reklamların raporlama kısımlarına da çok dikkat etmelisiniz. Eğer raporlarınız istenmeyen sonuçlar getiriyorsa reklamlarınızda ciddi hatalar ver demektir. Bu düzenlemeler sayesinde reklamlarınızdan en iyi sonucu alabilmeniz mümkün olacaktır. İşte bu nedenle raporlamalar son derece önemlidir. Müşterilere de raporlama yapılırken son derece detaylı ve anlaşılır olmasına dikkat edilmelidir

  gmail-reklamlari

  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form