Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  Twitter Reklamları

  parallax

  Ülkemizde çok fazla kullanıcıya sahip olan Twitter üzerinden reklam kampanyaları oluşturarak ne kadar kişiye ulaşabileceğinizi gördüğünüzde şaşırabilirsiniz. Twitter önceden sadece kendi içerisinde temelde 3 farklı reklam modeli sunmaktaydı. 2015 yılında hızla büyüme kaydeden platform, kullanıcılara artık 6 farklı reklam modeli ile daha geniş bir alanda hizmet vermeye başladı. Markalar bu istedikleri reklam modellerinden hangisi kendilerine uygunsa onu seçebiliyorlar ve buna uygun reklam kampanyaları oluşturabiliyorlar.

  twitter-reklamlari

  Twitter Reklam oluşturma

  Twitter üzerinden reklam hazırlamadan önce web sitesinin ve Twitter sayfalarının analizleri yapılmaktadır. Yapılan bu analizler doğrultusunda reklam modelleri ve kampanyaları belirlenir. Belirlenen kampanya modelleri için görsel, metin ya da video gibi araçlar oluşturulur. Ya da hali hazırda müşteride varsa bu görseller istenir. Reklam kampanya modelleri onaylandığı zaman da reklamlar yayınlanmaya başlanır. İsteğe bağlı olarak Twitter etkileşimi, web sitesi tıklamaları, uygulama reklamları, takipçi arttırmak için reklamlar ya da Twitter üzerinden yönlendirmeler şeklinde reklam kampanyaları oluşturulabilir.

  twitter-reklamlari

  Reklam Optimizasyonu

  Hemen her platformda reklam kampanyalarının optimizasyonlarının önemli olduğunu biliyoruz. Twitter için de bu değişmeyen bir durum. Verdiğiniz reklamların ilk zamanlarından itibaren müşterilerden alınan bilgiler de eklenerek optimizasyon çalışmalarına başlanır. Belirli hedeflemeler ile yapılan optimizasyonlarda cinsiyet, yaş, ilgi alanları ve konumlar önemli detaylardandır. Reklam kampanyalarında doğru demografik çalışmalar son derece önemlidir. Eğer twitter üzerinden maliyeti arttıran reklamlar varsa bunların kaldırılması ve yerine daha optimize edilmiş reklamların getirilmesi sağlanır.

  twitter-reklamlari

  Raporlama

  Müşterilerin reklam vermelerinde ki amaçları ne ise buna uygun bir raporlama işlemi uygulanır. Örneğin müşteriler form doldurtmak istiyorsa reklamlar sonucunda çıkan form sayıları incelenir. Ya da sadece web sitesi tıklamaları, yönlendirmeler ise reklamlar sonucunda ne kadar tıklama / gösterim alındığına bakılır. Tüm raporlamalar müşterin anlayacağı şekilde detaylı ve doğru bir şekilde yapılmaktadır. Twitter panelinin verdiği veriler bu reklam modelinin raporlamasında son derece etkilidir.

  twitter-reklamlari

  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form