Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  parallax

  Medya Planlama ve Satın Alma

  Markaların büyüme yolculuğunda doğan ihtiyaçların en büyük kısmının dijital dünyaya ait olduğunu söylesek, herhalde yanlış olmaz. Artık hedef kitleye giden yol, dijital kanallardan geçiyor ve bu durum da markaların, dijitale daha büyük yatırımlar yapmasını, dijital varlıklarını profesyonel bir yönetime emanet etme ihtiyacını meydana getiriyor. Ancak, bir marka için medya planlama ve satın alma süreçlerini yönetmek, alanında uzman bir ekip gerektirmektedir. Dolayısıyla, markaların medya planlama ve satın alma konusunda destek alma ihtiyacı daima olacaktır. Profesyonel medya planlama ve satın alma desteği ile bir markanın bugünü ve yarını kurgulanabilir; gelecek planlarının zemini sağlamlaştırılabilir. Bu nedenle, medya planlama ve satın alma konusuna her marka özen göstermelidir.

  medya-planlama

  Antalya Medya Planlama Hizmeti

  Medya planlama ve satın alma ile ilgili daha önce herhangi bir tecrübe edinmemiş veya profesyonel yönetim süreci içerisinde yer almamış olabilirsiniz. Fakat burada, öncelikle medya planlama nedir ve hangi aşamaları kapsar; bundan bahsedeceğiz.

  Medya planlama ve satın alma, bir markanın dijital varlıklarından yazılı ve görsel basın aracılığıyla hedef kitlesine ulaşabileceği tüm kanalların doğru analiz edilmesi ve markanın yer alacağı kanalların belirlenmesi, belirlenen bu kanallardaki reklam stratejileri ve bütçeleri ile ilgili tüm süreçlerin kurgulanması ve gerçekleştirilmesini kapsar. Medya planlama tek başına, izlenecek yöntemler ve yer alınması gereken mecraların belirlenmesidir Ancak, markanın dijital analizi ve hedef kitle davranışlarının değerlendirilmesi gibi farklı parametreleri de elbette ki içerir. Sonucunda, bir markanın dijital platformlar ve reklam çıkılabilecek, tüm diğer kanallardaki seyri, öngörülen satış ve karlılık potansiyeli oluşturulur.

  Markanın etkileşimini dijital ve fiziksel olarak artırmaya yönelik tüm yöntemler değerlendirilir. Bu şekilde, hem maliyetler kontrol altında tutularak, ekstra ödemelerden kaçınılması mümkün olur hem de etkileşimi yüksek kanalları tercih ederek, düşük etkileşimli kanallara yapılan boşa yatırımların da önüne geçilmesi sağlanır. Markaların reklam maliyetlerinin yönetimi, medya planlama ve satın alma süreçlerinin profesyonel işleyişine bağlıdır.

  medya planlama hizmetleri

  Medya planlama ve satın alma alanında hizmet veren dijital ajanslar arasında, Google Premier Partner olarak tescillenmiş bir ajansla çalışmak, çözüm ortaklığını hemen her sektör için markaya özel çözümler üretmiş bu ajans ile kurmak, büyük avantajlar sağlayacaktır. Eğer sektörde rekabeti tırmandıracak ve sizi bu rekabette öne geçirecek stratejiler kurgulanmasını istiyor, markanızın attığı her adımda kalıcı izler bırakmasını hayal ediyorsanız, siz de CRM Medya Turizm ile bugünden iletişime geçebilirsiniz.

  Medya planlamada operasyon ve optimizasyon birbiriyle iç içedir. Operasyonun yönetimi, sağlanacak maksimum faydayı belirler. Çünkü izlenen yöntemler, oluşturulan kampanya ve tanıtımların geri dönüşleri de verimlilik arz eder. Bu sayede, hedef kitlenin marka ile bağ kurması ve bu bağların sağlamlaştırılması, medya planlama ve satın alma süreçlerinin birer sonucudur. Medya planlama operasyonu içerisinde, markanın büyüme, gelişme ve geleceğini planlama gibi aşamalar inşa edilir. Dolayısıyla, bir marka için medya planlama ve satın alma hizmeti ile bu hizmeti aldığı ajans, sektörde var olma yolculuğunun temelini oluşturacaktır.

  medya planlama ve satin alma
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form