Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  Google Haritalara Kayıt

  parallax

  Dünyanın en büyük arama motoru Google’ın sunduğu hizmetlerden biri olan Google Haritalar, çevrimiçi bir haritalama servisidir. Bu servis sayesinde, markalar hizmet binalarını, mağazalarını, turizm tesisleri de bulundukları bölgeyi, denize ve bulundukları yerde şehir merkezine, havalimanı, otogar gibi yerlere yakınlıklarını, kısacası kendilerine nasıl ulaşılabileceğini ve buradan ulaşılmak istenen diğer yerlere nasıl gidilebileceğini, lokasyonun avantajlarını gösterebilirler.

  Google Maps ile sokakları 360° gezebilmek, gidilecek olan yeri daha yola çıkmadan tüm sokaklarını keşfedebilmek, ulaşım alternatiflerini belirleyebilmek mümkündür. Navigasyon amaçlı kullanılabileceği gibi, oturduğunuz yerden üç boyutlu bir seyahate çıkma imkanı sunar. Dolayısıyla, Google Haritalar’da yer almak, markaların hem kurumsallığını destekler hem de müşteri potansiyelini artırır. Google Haritalar kullanıcılarının, ziyaret ettikleri bölgede markaları keşfetmelerini sağlar. Güven verir ve müşteri memnuniyetini daha markayla buluşmadan başlatmış olur.

  google-harita-kaydi

  Google My Business Nedir?

  Google My Business, internet kullanıcılarının yaptıkları Google anahtar kelime aramalarında çıkan sonuçlarda, bir markanın sağ tarafta adres, telefon numarası, açık olduğu saatler, fotoğraflar ve Google Haritalar’daki yeri ile birlikte göründüğü bir hesaba sahip olmasına olanak tanır. İşletme hesaplarının yönetilmesini sağlar. Google Haritalar ve Google My Business, doğrulanmış hesaplara bu imkanları verir ve dolayısıyla Google Haritalar’da yer alan, Google My Business hesabına sahip olan markalar, güven duygusunu baştan oluşturur.

  Google My Business, kurumsallığın da bir gerekliliğidir. Kurumsal kimlik inşa ederken, mutlaka Google Haritalar’da yer almak ve Google My Business hesabını da oluşturmak gerekmektedir. Bu şekilde, bir markanın hem fiziksel hem de dijital platformlardaki varlığı teyit edilmiş olur; söz konusu marka için yapılacak ödemeler, rezervasyon ve bilgi paylaşım işlemleri güven duygusuyla gerçekleştirilir. Böylece sektörde tercih edilecek markaların başında gelmek, Google My Business profili ile kullanıcıların karşısına çıkarak markanıza organik trafik sağlamak mümkün olacaktır.

  sosyal medya facebook reklamları

  Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır?

  Google Haritalar aracılığıyla Google My Business hesabınızı oluşturduktan sonra, kullanıcıların markanıza nasıl ulaştığını, hangi kanallar üzerinden sizi keşfettiğini de öğrenebilirsiniz. Dolayısıyla dijital stratejilerinizi kurgularken, bu kanallara yoğunlaşmanız yarar sağlayacaktır. Çünkü kullanıcı davranışlarını bilmek, hedef kitlenin internet kullanımındaki alışkanlıklarını analiz etmek, onları hangi kanal üzerinden daha yoğun bir şekilde misafir veya müşteri olarak kazanabileceğinizin altını çizecektir. Bu da satış ve karlılık olarak size geri dönecektir.

  facebook reklamları

  Gelelim Google harita kaydı nasıl yapılır konusuna… Google harita kaydını dileyen herkes Google My Business hesabı oluştururken yapabilir. Ancak, kurumsal yapı içerisinde Google Haritalar kaydı oluşturup, doğru içeriği girip, bu kaydı en etkili görsellerle desteklemek gibi detayları, profesyonel destek ile çözüme kavuşturmanız yararınıza olacaktır. Google Haritalar ve dolayısıyla Google My Business üzerinden gelen taleplerin raporlanması, bu hesaplarınıza Google aramaları, sosyal medya veya alternatif kanallar aracılığıyla ulaşıldığının belgelenmesi ve analizlerinin yapılması da yine Google My Business ve bu platformun raporlama tekniklerini bilen bir uzman desteği ile mümkün olabilir. Sonuç olarak, Google Haritalar kaydını herkes komutlar aracılığıyla yapabilir. Ancak, doğru kullanmak ve etkili bir şekilde yönetilmesini sağlamak için profesyonel destek almak gerekir.

  sosyal medya facebook reklamları

  Haritalara Eklemenin Faydaları

  Google Haritalar’a kayıt olduktan ve Google My Business hesabı oluşturulduktan sonra, markanızın dijital kimliğiyle ne kadar büyük bir etkileşim alanına sahip olabileceğini siz de göreceksiniz. Google Haritalar’da onaylanmış bir adres ve Google My Business ile bu onaylanmış adresin detaylarını kullanıcılara sunmak, markanın henüz tecrübe edilmeden güven tesis etmesine aracı olur. Bu sayede, markanın bulunduğu lokasyondaki alternatiflerinin önüne geçmesi sağlanır. Markalar, online ticaretle ilgileniyor olsalar dahi, hedef kitlenin ödeme yaptığı yerin belli olması konusundaki hassasiyetini önemser. Dolayısıyla, bir markayı tercih etmeden önce, o markanın varlığının onaylanmış olması tercih sebebidir.
  Google Haritalar ve dolayısıyla Google My Business’e tıklayarak marka ile etkileşime giren tüm kullanıcıların raporlarla ölçülebilir hale gelmesi, böylece aldığı organik trafik, dijital reklamlardan hangi mecralar aracılığıyla hedef kitleye rahatlıkla ulaşılabildiği gibi değerlerin belgelenebilmesi de mümkün olur. Haritalara eklemenin faydaları özellikle dijital stratejileri oluşturmada ortaya çıkacaktır. Reklam bütçelerinizi aldığınız verilere göre belirleyebilir, hangi platformlara yönelmeniz gerektiğini etkin bir şekilde tespit edebilirsiniz.

  facebook reklamları
  Brief

  Brief

  Profesyonel hizmet anlayışımız gereği müşterilerimizin hangi sektörde hizmet verdiğini net olarak belirleyerek bu anlamda kurumsal iletişim ve görsel anlamda bilgi talep ediyoruz.

  Optimizasyon

  Optimizasyon

  Ülkemizde fazlasıyla kullanılan Google haritalarına işletmenizin kaydını açmanın yanında doğru optimizasyon da yapılması büyük önem taşımaktadır. CRM Medya Turizm olarak sizden aldığımız bilgileri doğru ve optimize edilmiş olarak My Business alanına girmekteyiz.

  Onay

  Onay

  My Business üzerinden oluşturulduğunuz haritanız 5 farklı yöntemle doğrulanmaktadır. 1- İşletme girişini posta ile doğrulama 2- Telefonla işletme girişini doğrulama (belirli işletmelerde kullanılabilir) 3- İşletme girişini e-postayla doğrulama (belirli işletmelerde kullanılabilir) 4- İşletme girişini anında doğrulama (belirli işletmelerde kullanılabilir) 5- Toplu doğrulama (10'dan fazla farklı konuma sahip işletmeler tarafından kullanılabilir)

  Sıkça Sorulan Harita Soruları

  CRM Medya Turizm ile Google harita kayıt çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.
  • Google harita kayıt nasıl yapılır?
   Google'ın vermiş olduğu bir hizmet olan Google Harita kayıt işlemini gerçekleştirirken My Business sayfasını kullanmaktayız. Bu panel üzerinden haritanızdaki bilgileri istekleriniz doğrultusunda düzenliyoruz. Detaylar için: Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır?
  • Google harita kayıt ücreti nedir?
   Bu hizmet, Google tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor fakat CRM Medya Turizm olarak yıllık, 3 yıllık veya 5 yıllık gibi süreler için profesyonel anlamda hizmet sağlıyoruz. Harita kayıt işlemleri için profesyonel danışmanlık hizmetimiz tek seferlik olmak üzere 250 TL+KDV’dir.
  • Harita kaydı ile nerelerde çıkarım?
   Sizin için yapacağımız harita kayıt işlemi sonrası Google'da yapılan sektörel aramalarda, Google harita (adres) aramalarında ve Google'a ait navigasyon cihazlarında çıkabilirsiniz.
  • Harita kaydı ne kadar sürede tamamlanır?
   CRM Medya Turizm olarak Google harita kayıt işlemini bünyemizde hemen yapmaktayız. Google harita başvurusu yaparken, gmail hesabı ve firmanızın iletişim bilgileri gerekmektedir. Kayıt başvurusunu doğrulamanın 5 yöntemi bulunmaktadır. Bunlar;
   1- Posta Kartıyla Doğrulama Başvuru yapıldıktan sonra 14 gün içerisinde Google'dan gelen kod ile harita aktif edilmektedir. Eğer kod tarafınıza ulaşmazsa Google ile iletişime geçip haritayı aktif ettiriyoruz.
   2- Telefonla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir) Bu doğrulama işleminde Google tarafından aranıp kod verilmektedir. Kod ile haritayı aktif ettikten sonra haritanız hemen aktif edilecektir.
   3- E-postayla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir) Google tarafından mail adresinize kod gelmektedir. Kod ile haritayı aktif ettikten sonra haritanız hemen aktif edilecektir.
   4- Anında Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir) Firmanızın web sitesini Google Search Console ile önceden doğruladıysanız, firmanızın haritasını yönetmeniz için gerekli doğrulama işleminin anında yapılma olasılığı da vardır.
   5- Toplu Doğrulama (10'dan fazla farklı konuma sahip işletmeler tarafından kullanılabilir) Aynı firmaya ait 10'dan fazla şube varsa, haritalarını tek seferde ekleme fırsatı vermektedir.
  • İşletmeniz başka birisi tarafından doğrulandıysa ne yapmalısınız?
   Bir Google Benim İşletmem girişi zaten doğrulanmışsa ve girişi yönetme yetkisine sahipseniz, geçerli giriş sahibinden sahiplik talep edebilirsiniz.

   İsteğiniz onaylanırsa
   Sahiplik isteğiniz onaylandığında e-posta ile bilgilendirilirsiniz ve girişinizi Google Benim İşletmem'den yönetebilirsiniz.

   İsteğiniz reddedilirse
   Sahiplik isteğinizin reddedildiği durumlarda, e-posta ile ve Google Benim İşletmem'de oturum açtığınızda size bilgi verilir. Girişte yine de düzenleme önerebilir veya bazı durumlarda reddedilen isteğiniz için itiraz edebilirsiniz.

   Herhangi bir yanıt almazsanız
   7 gün geçmesine rağmen herhangi bir yanıt alamadığınız durumda girişi kendiniz için talep etme seçeneğiniz olabilir.
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form