Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  Gmail Reklamları

  parallax

  Dijital reklam sektöründe, kullanıcılarla kişisel iletişim kurabilmenin önemi büyüktür. Bu bakımdan, markaların hedef kitlelerine karşı böyle bir yaklaşım sergileyebilmelerini sağlayacak, güvenilir, etkili ve markalara geniş bir alan tanıyabilecek bir reklam alternatifi ile dijital stratejiler belirlenmelidir. Kişisel iletişim için kişisel verilere sahip olmak elbette şarttır. Dijital reklamlar arasında bu ilişkiyi kurabilmenin yolu, kuşkusuz ki öncelikle Gmail reklamlarından geçer. Günümüzde Gmail, dünya çapında e-posta kullanıcılarının büyük bir bölümüne hizmet vermektedir. Dolayısıyla Gmail reklamları sayesinde, doğru hedeflemelerle dünyanın dört bir yanında hedef kitlenize ulaşabilmeniz mümkündür.

  Böylesine geniş bir iletişim ağı kurabilmek, için nasıl bir yol izlemek gerektiği ise tamamen uzmanlık gerektirmektedir. Dijital reklam sektörüne hakim ve özellikle Gmail reklamlarında doğru hedeflemelerle iletişimi satış, pazarlama ve marka bilinirliği gibi değerli geri dönüşlerle markalara kazandırabilecek bir çalışma için, şimdi siz de profesyonel Gmail reklamları hizmeti almaya başlayabilirsiniz.

  gmail-reklamlari

  Gmail Reklamı Oluşturma

  Gmail reklamları oluşturabilmek için öncelikle Google Ads hesabı gerekmektedir. Bu hesabı ustalıkla kullanabilmek, doğru hedeflemelerle hedef kitleye ulaşabilmek ve etkileşim potansiyelini yükseltebilmek uzmanlık gerektirir. Bu noktada, Google Premier Partner olarak yıllardır bu alanda tecrübe sahibi, profesyonel dijital reklam uzmanlarından destek almanızda fayda olacaktır.

  Gmail reklamları oluşturulurken, öncelikle etkileşimi yüksek olması için doğru hedeflemeler yapılmalı ve bu nedenle, hedef kitle analizi verimli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Kitlelere yönelik, demografik ve sektörel anahtar kelimeler tercih edilmelidir.

  Bu platformda oluşturulan reklamlarda bir görsel yüklenebilir ya da tamamen özelleştirilmiş HTML reklamı alternatifi de seçilebilir. Gönderileri yapılırken, mevcut müşteri dataları değerlendirebilir, Gmail reklamlarına özel benzer kitleler hedeflemesi kullanılabilir ve yakın ilgi alanı, yeniden pazarlama gibi farklı seçenekler de değerlendirebilir.

  sosyal medya facebook reklamları

  Gmail reklamlarının sıklıkla tercih edilme nedenlerinin başında, kişisel iletişimi saydık. Bununla birlikte, reklamların kullanıcılara geniş bir inceleme alanı bırakması, fotoğraf, video ve forma yer verebilmesi, markayla bağ kurmayı, aynı zamanda iletişim için alternatif data toplanmayı mümkün hale getirir.

  Tüm bu içerik, Gmail reklamlarında daraltılmış olarak sunulurken, tıklanabilir kısımlardan landing sayfası veya web sitesine yönlendirme yaparak, ürün, hizmet veya kurumları görüntüleyebilecek geniş bir alan tanınır. Videolar oynatılabilir ve form doldurulabilir. Link üzerinden landing veya web sitelerine erişim sağlanabildiği gibi mobil uygulama mağazalarındaki ilgili uygulama indirme kısmına da yönlendirme verilebilir.

  Masaüstü ve dizüstü cihazların yanında, mobil cihazlar ile Gmail mobil uygulamasına tam entegrasyon söz konusudur. Dolayısıyla, Gmail reklamları görüntülendikleri tüm cihazlarda son derece net ve anlaşılır bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkacaktır.

  Kullanıcılar e-posta kutularındaki reklamları incelerler. İlgilendikleri markalar haricinde yeni markalara da şans verir ve web sitesi ziyaretlerinde bulunurlar. Dolayısıyla, ziyaretçi trafiği düzenli artış gösterir. Bu da arama motorlarının, web sitelerini anahtar kelime aramalarında ilk sıralara taşırken değerlendirdiği kriterlerden biridir. Gmail reklamları aracılığıyla web sitenizin etkinliğini bir anda büyük bir oranda artırma fırsatı bulabilirsiniz.

  gmail-reklamlari

  Gmail Reklamları Görünen Yerler

  Gmail hesaplarında “Tanıtımlar” kısmında kullanıcıların karşısına çıkabildiği gibi, kullanıcı tarafından izin verildiği takdirde reklamlar Gelen Kutusu’na da iletilebilmektedir. Daraltılmış reklamlar ve genişletilmiş reklamlar olmak üzere iki farklı şekilde reklam yüklemeleri yapılmaktadır. Dolayısıyla, görüntülenen reklamlarda da buna göre içerik yönetimi yapılması gerekmektedir.

  Gelişmiş hedefleme seçenekleri, hedef kitlenin alanını da geniş tutar. Daha fazla kişiye hitap edebilmenin yolu, Gmail reklamları ve bu reklam türüne dair reklam stratejilerinden geçer. Üstelik daha fazla kişinin marka ile ilişki kurmasını sağlar. Çünkü e-postalar, geleneksel reklam stratejilerine oranla daha fazla incelenir ve dikkati çeker. Dolayısıyla, Gmail reklamlarını görüntüleyen, e-postasında onları her fark eden için markayla bağ kurma yolunda ilk adım atılmış olur.

  Gmail reklamlarında bu bakımdan içerik son derece önemlidir. Kaliteli, hedef kitleye yönelik, hatasız ve etkili bir dil esastır. Doğru stratejilerin temeli, doğru bir dilden geçer. Buna bağlı olarak, Gmail reklamlarında dijital stratejileri takip eden, profesyonel dijital reklamcılık uzmanlarının yanında, profesyonel editoryal destek almak şarttır. Gmail reklamlarının, kullanıcı tarafından görüntülendiği ilk andan itibaren dikkati çekebilmesi de kesinlikle buna bağlıdır.

  Reklamlar, e-posta hesabında görüldüğü ve dikkati çektiği andan itibaren, artık markayla kullanıcıyı buluşturma yolculuğunun önemli bir kısmı katedilmiş olur. Çünkü bildiğiniz gibi, aslında e-posta hesaplarına düşen pek çok Gmail reklamı, ilgi çekmeden kullanıcı tarafından bir çırpıda silinir ve kullanıcı markayı tanımayı tercih etmeden, ilişkiyi sonlandırmış olur. Ancak, etkili yazılı içerik desteği, başlıkta kullanıcıyı yakalamayı hedefler. Dolayısıyla, kullanıcıyla özel bir bağ kurmak için e-posta başlığında yaratıcılık bir kıstastır.

  Ardından, Gmail reklamı görüntülenir ve burada da etkileyici bir görsel tasarım veya videografi çalışması ile yazılı içerik desteklenir. Bu şekilde, web sitesine, landing sayfasına, form doldurmaya, sosyal medya hesaplarına veya etkileşim sağlanması istenen diğer tüm mecralara yönlendirme verilir. Bu şekilde hem kullanıcı dataları toplanabilir hem de markanın etkileşim oranları yükselir. Bu da özellikle arama motorlarının SEO’da aradığı kriterlerden biri olan düzenli ziyaretçi artışının da elde edilmesine olanak tanır. Aynı zamanda ürün ve hizmet sunan markalar için satış ve karlılığın da kapılarını aralar.

  Gmail reklamları sayesinde siz de markanızla internet kullanıcıları arasında doğru ilişkileri kurabilir, hedef kitlenizle özel bir iletişim kurma fırsatını bulabilirsiniz. Siz de Gmail reklamları alanında uzman, profesyonel yaklaşımla kullanıcı ve marka iletişiminizi kuracak bir dijital ajansla çalıştığınızdan emin olun. Markanızın geleceğini siz de CRM Medya Turizm profesyonelliğine bırakın. Başarınızı taçlandıracak yükselişi dijital platformlarda yakalamak ve yükseltmek için gelin bugünden tanışalım. Dijital stratejilerinizi belirlemek için sizleri bekliyoruz.

  sosyal medya facebook reklamları

  Sıkça Sorulan Gmail Reklamları Soruları

  CRM Medya Turizm ile Gmail reklam çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.
  • Gmail reklam formatları nelerdir?
   Potansiyel müşterilerinizle daha yakından iletişim kurmanıza ve etkileşim kurmanıza olanak sağlayan Gmail reklamları bu anlamda işinizi oldukça kolaylaştırır. Reklamınızın kullanıcılar tarafından kaydedilebilmesi ve diğer kullanıcılara yönlendirilebilmesi açısından Gmail reklam modeli diğer reklam modellerinden ayrılmaktadır.
  • Hedefleme seçenekleri nelerdir?
   Gmail reklamları potansiyel müşterilerinize ulaşmanız için çeşitli hedeflemeler içermektedir. Bu hedeflemeler arasında pazardaki kitleler, kitle anahtar kelimeleri, demografik hedeflemeler ve müşteri eşleştirme gibi hedeflemeler bulunur. Bunlar dışında sitenizle önceden etkileşime girmiş kullanıcıları da pazarlama hedeflemesi kullanarak bulabilirsiniz.
  • Gmail reklamları nasıl ücretlendirilir?
   Gmail reklamlarında reklamınızı genişleten tıklama sonrası ödeme yapmazsınız. İlk tıklamadan sonra kullanıcılar web sitenize geldiğinde ya da reklamı kaydedip başkasına yönlendirdiğinde herhangi bir ödeme söz konusu olmamaktadır.
  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form