Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

  Facebook Reklamları

  parallax

  Dünyada en çok kullanılan sosyal ağlardan birisi olan Facebook, kişisel iletişim kurulan bir ağ olmasının yanında reklam sistemleri ile de çok fazla firma ve markaya hizmet etmektedir. Geniş bir hedef kitleye ulaşabilmek, marka bilinirliğini artırabilmek ve müşteriler ile iletişimde olabilme adına önemli bir araç olan Facebook üzerinden reklam çalışmalarına oranla maliyetin düşük tutulabildiğini de söyleyebiliriz. Çok çeşitli reklam modellemeleri oluşturulabilen platformda başlıca sayfa gönderi etkileşimleri, internet sitesi tıklamaları, dönüşümleri, uygulama yükleme ve etkileşimleri, etkinlik yanıtları ve video görüntülemeleri bulabileceksiniz. Eğer hedef kitle seçiminizi doğru bir şekilde yaparsanız, doğru sonuçlar elde edebildiğinizi de göreceksiniz.

  facebook reklamları

  Facebook Sayfa Analizi

  Hedef kitle belirleme, aslında reklam stratejilerinin en önemli kısmıdır. Bu nedenle boş yere para kaybetmek istemiyorsanız profesyonel bir dijital reklam ajansı ile çalışabilir, sosyal medya reklamlarındaki giderinizi minimum seviyede maksimum kazanca dönüştürebilirsiniz. CRM Medya olarak tecrübeli sosyal medya reklam ekibi ile çalışmakta ve müşterilerimizin her zaman yanında olmaktayız. Bu aşamada öncelikle markaların facebook sayfalarının analizleri yapılır ve buna uygun stratejiler belirlenir.

  sosyal medya facebook reklamları

  Facebook Reklam Optimizasyonu

  Bahsettiğimiz gibi hedefleme konusu Facebook reklamları olsun, diğer dijital reklam platformları olsun hepsinde çok önemli bir konudur. Optimizasyon dediğimiz bu durumu doğru bir şekilde yapabilmek ya da yaptırabilmek, sizi ve firmanızı başarıya götürecek olan anahtardır. Doğru hedeflemeler için öncelikle kendi hedefinizi belirlemelisiniz. Satış mı yapmak istiyorsunuz, form doldurtmak ya da sadece tıklama almak mı? Tüm bu seçeneklerden size olanı seçtikten sonra işler daha kolay bir şekilde ilerleyecektir. Bu hedeflemeye yönelik demagojik özellikler seçilebilir, böylece kitle daraltılarak en doğru sonuçlar elde edilebilir. Hedeflemeler tamamlandığında ve reklam kampanyası başlatıldığında sonrasında dikkat edilmesi gereken ise performans ölçütlerini doğru bir şekilde yapmanız.

  facebook reklamları

  Raporlama

  Performans raporlarına göre reklam kampanyalarınıza düzenlemeler getirebilir, daha iyi sonuçları bu şekilde adım adım alabilirsiniz. Bu nedenle raporlama kısmı her türden reklam için çok önemlidir. Son olarak reklam kampanyalarında kullanacağınız görselleri de iyi seçmeye dikkat etmelisiniz. Reklamlarda kullanıcıların ilk göreceği şey reklam olduğu için görselin dikkat çekici ve kaliteli olması gerekir. Tüm bu hedefleme, optimizasyon, görsel ayarlama işlemlerinde CRM Medya olarak her zaman yanınızdayız!

  sosyal medya facebook reklamları

  <
  Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
  form